REKLAMA

Nowe urządzenia kuchenne klasy premium od marki Samsung

ps | 06 marz 2015 13:52 0

Chef Collection została zaprojektowana we współpracy z Samsung Club des Chefs — globalną inicjatywą kulinarną, w skład której wchodzą wyróżnieni przez przewodnik Michelin szefowie kuchni.

Znaleźli się wśród nich m. in. Michel Troisgros, Elena Arzak i Davide Oldani. Byli oni źródłem inspiracji, doświadczeń i wiedzy, w oparciu o które inżynierowie Samsung opracowali innowacyjne rozwiązania kuchenne.

W skład europejskiej edycji tej najnowszej linii urządzeń wchodzą:

  • lodówka Kitchen Fit, która gwarantuje doskonałą świeżość przechowywanych w niej produktów, dzięki funkcji Precise Chef CoolingTM
  • piekarnik Gourmet Vapour Technology™ z intuicyjnym kolorowym ekranem dotykowym LCD i możliwością sterowania przez Wi‑Fi
  • płyta indukcyjna ze stylowym wyświetlaczem płomieni Virtual Flame Technology™ wizualizującym poziom ciepła i ułatwiającym precyzyjne ustawienie temperatury
  • zmywarka Samsung WaterWallTM, myjąca naczynia za pomocą potężnej ściany wody, która dociera we wszystkie zakamarki urządzenia
  • Precyzja godna szefa kuchni

Technologia Precise Chef Cooling w lodówce RB8900 Kitchen Fit minimalizuje wahania temperatury w zakresie ±0,5°C. Pomaga to na dłużej zachować właściwy aromat oraz wygląd i konsystencję potraw. Tryb Precise Chef Cooling gwarantuje, że każdy składnik jest przechowywany w temperaturze zalecanej przez profesjonalnych kucharzy, a szuflada Chef Zone pozwala dostosować temperaturę do produktów o specjalnych wymaganiach, takich jak ryby czy mięso. Technologia Twin Cooling Plus to rozwiązanie utrzymujące optymalną wilgotność dzięki dwóm niezależnym obiegom powietrza w chłodziarce i zamrażalniku. Dodatkową zaletą jest odseparowanie zapachów potraw przechowywanych na półkach lodówki i w zamrażalniku.

Dzięki innowacyjnej technologii Space Max lodówka oferuje o 30% więcej przestrzeni niż tradycyjne urządzenia, dzięki zastosowaniu ścianki o minimalnej grubości. Design lodówki może doskonale komponować się z wnętrzem każdej wyrafinowanej, europejskiej kuchni. Warto też zwrócić uwagę na jej uchwyt – jest podświetlany na niebiesko, co dodatkowo podkreśla eleganckie wzornictwo urządzenia. Klasa energetyczna lodówki to A+++.

Naturalny aromat i konsystencja

W piekarniku Chef Collection zastosowano technologię Gourmet Vapour Technology™, która pozwala precyzyjniej kontrolować wilgotność i temperaturę. Gwarantuje to pożądaną konsystencję i aromat pieczonych potraw. Podgrzana do ponad 100°C para tworzy mikroskopijnie cienką mgiełkę, która jest szybko i równomiernie rozprowadzana po wszystkich zakamarkach piekarnika przez wentylator konwekcyjny. Powstała w ten sposób cienka osłona skutecznie utrzymuje wilgoć w potrawie, której obróbka cieplna odbywa się w stabilnej temperaturze.

Przygotowanie dań ułatwia także kolorowy dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 4,6 cala. Za jego pomocą można wybrać tryb gotowania i regulować temperaturę. Pracą i funkcjami piekarnika można sterować przez sieć Wi-Fi za pomocą urządzenia mobilnego.

Łatwiejsze gotowanie

W indukcyjnej płycie Chef Collection zastosowano innowacyjne rozwiązanie - Virtual Flame Technology™. Wbudowane diody imitują płomień, wizualizując w ten sposób aktywne strefy gotowania. 16 poziomów intensywności pozwala precyzyjnie dobrać temperaturę. Odłączane magnetyczne pokrętło ułatwia nie tylko regulację temperatury, ale także czyszczenie powierzchni płyty indukcyjnej.

Płyta o szerokości 80 cm pozwala maksymalnie wykorzystać blat roboczy w kuchni. Ma ona również szerszą aktywną strefę, w której można ustawić jednocześnie kilka garnków i patelni o różnych kształtach i rozmiarach (Flex Zone).

Innowacja w zmywaniu naczyń

Przy serwowaniu posiłków, nieskazitelnie czyste naczynia bez zacieków są równie ważne, jak same potrawy. Niestety rezultaty zmywania w konwencjonalnych zmywarkach często pozostawiają wiele do życzenia. W zmywarce Chef Collection marki Samsung zastosował technologię WaterWall™, która jest pierwszym od dekad prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie zmywarek.

Podłużny mechanizm przesuwa się wzdłuż podstawy zmywarki, spłukując naczynia wodą, natomiast pionowe dysze spryskują poszczególne naczynia z odpowiednią siłą i zasięgiem gwarantującym skuteczność mycia. W przeciwieństwie do tradycyjnych obrotowych spryskiwaczy, mechanizm WaterWall™ zapewnia dotarcie do wszystkich czterech rogów zmywarki, co gwarantuje nieskazitelną czystość naczyń.

Rozwiązanie Zone BoosterTM umożliwia intensywne usuwanie szczególnie opornych zabrudzeń za pomocą strumienia wody o ciśnieniu o 15% wyższym od standardowego. W tym samym czasie w innej części zmywarki porcelana i szkło są myte w zwykłym trybie.

Urządzenia z kolekcji Chef Collection sąą dostępne we wszystkich punktach sprzedaży Samsung od marca 2015 r.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!