REKLAMA

Nowe wieżowce w Warszawie - zobacz kto je zaprojektował

Redakcja Propertydesign.pl | 27 lip 2016 12:20 0
Wysokościowa inwestycja biurowa City Tower ma powstać na działce przy ul. Świętokrzyskiej 36 w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu. Pracownia PBPA intensywnie pracuje nad koncepcją.

Sprawdź projekty wieżowe, które posiadają już wszelkie zgody prawne na realizację.

Kompleks Generation Park docelowo składać się będzie z trzech budynków - dwóch o łącznej powierzchni najmu ok. 40 tys. mkw. oraz 140-metrowej wieży oferującej ponad 44 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Inwestycja zapewni 600 miejsc parkingowych oraz ok. 370 miejsc dla rowerów. Obecnie rozpoczęła się realizacja I etapu projektu – budynku X, który składać się będzie z 11 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemnych i dostarczy ponad 21 tys. mkw. powierzchni najmu. Jego zakończenie jest zaplanowane na IV kwartał 2017 r. Generation Park będzie największym projektem zrealizowanym przez Skanska w regionie CEE i zapewni 84 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, certyfikowanej na poziomie LEED Platinum. Projekt architektoniczny budynku przygotowała warszawska pracownia JEMS Architekci.

Aktualnie Ghelamco koncentruje się na realizacji kolejnych projektów przy Rondzie Daszyńskiego. Deweloper rozpoczął już pracę nad projektami Wronia 31 oraz Sienna Towers, które łącznie dostarczą na rynek kolejne 120 tys. mkw. powierzchni biurowej. Sienna Towers to kompleks biurowców, które powstaną na działce między osiedlem 19. Dzielnica (JEMS Architekci), a nową inwestycją Karimpol - Skyliner (APA Wojciechowski Architekci). Projekt architektoniczny Sienna Towers powstał na deskach pracowni AMC Chołdzyński. Kompleks biurowy składać się będzie z trzech budynków z funkcjami handlowymi, hotelowymi i konferencyjnymi. Najwyższy z budynków będzie miał 130 m. Kompleks ma być połączony przejściem podziemnym ze stacją metra Rondo Daszyńskiego.

ZOBACZ WSZYSTKIE PROJEKTY WIEŻOWCÓW W WARSZAWIE

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!