REKLAMA

Nowoczesna szkoła zaprojektowana przez 81.waw.pl

Mariusz Golak | 18 lip 2014 00:55 0

Architekci z pracowni 81.waw.pl zaprojektowali wnętrze nowoczesnego Centrum Sportu i Rekreacji w Mysiadle (gmina Lesznowola). To jeden z najbardziej innowacyjnych projektów tego typu w Polsce.

Centrum Sportu i Edukacji w Mysiadle jest obiektem wielofunkcyjnym, z którego korzystają zarówno uczniowie, jak i dorośli mieszkańcy gminy. Z tego względu w jego skład wchodzą: zespół szkół z ogólnodostępną częścią sportowo-rekreacyjną, salą audiowizualną i salą konferencyjną oraz część zewnętrzna – stadion z trybunami i boiskami. Projekt wnętrz jest dziełem architektów z pracowni 81.waw.pl.

Budynek składa się z trzech kondygnacji. Poziom pierwszy został przeznaczony tylko na zajęcia sportowe. Znajdują się tam: sala do ćwiczeń fitness, siłownia oraz szatnie dla chłopców oraz dziewczynek. Kolorystyka szatni oraz charakterystyczne ułożenie płytek nawiązują do kolorystyki ludowych strojów łowickich. Motyw kolorowych ścian w łazienkach pojawia się na każdej kondygnacji, jednak na każdym piętrze jest on inny.

W hali sportowej każde boisko nawiązuje do kolorystyki herbu gminy Lesznowola.

Główne ciągi komunikacyjne w szkole zostały wyłożone zieloną wykładziną. W wymiarze ideowym stanowi to nawiązanie do proekologicznego charakteru szkoły, zaś z punktu widzenia koncepcji projektowej harmonizuje z zielonym dachem, na którym posadzono rośliny. Poza tym – w założeniu projektantów – kolorystyka posadzki ma pozytywnie działać na psychikę dzieci.

Korytarze na parterze mają jednolitą barwę. W strefie wejść do szatni na posadzce zaprojektowano plansze do gier. Znajdują się tam pola do gry w szachy, klasy oraz do gry w statki.

Z kolei na piętrze posadzka została ułożona we wzór z zielonych prostokątów o różnym odcieniu. Charakterystyczna mozaika nawiązuje do różnobarwnych łąk oraz jest lustrzanym odbiciem podziału słupków i rygli, które znajdują się na szklanym suficie.

Wnęki, w których ulokowano wejścia do klas, dodatkowo podkreślono żółtym kolorem – to barwa stymulująca i pełna optymizmu. Jaśniejszy odcień żółtego został też zastosowany na posadzkach w klasach. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!