REKLAMA

Nowoczesne przedszkole. Zobacz fantastyczny projekt

redakcja Archiconnect.pl | 24 kwi 2017 22:07 0

Nowoczesny projekt przedszkola dla dzieci. Charakterystycznym motywem aranżacji stały się ilustracje, przedstawiające zwierzęcych bohaterów leśnej krainy.

Koncepcja wnętrza przedszkola zakładała stworzenie komfortowej i przytulnej przestrzeni dla dzieci w różnych grupach wiekowych. W tym celu wnętrze zostało wykonane w dużej mierze z naturalnych materiałów, tj. sosnowa, lakierowana sklejka, czy lite drewno. Gama kolorystyczna złożona z odcieni żółci, pomarańczy i zieleni skontrastowana została mocną magentą oraz czarnymi powierzchniami farby tablicowej. Mimo wielu barw zastosowanych w projekcie oraz wyraziście usłojonego drewna, udało się uzyskać efekt świetlistego, czystego wnętrza, które każdego dnia dopełniają swoją obecnością, pełne energii i koloru dzieci.

Charakterystycznym motywem projektu stały się inspirujące ilustracje, przedstawiające zwierzęcych bohaterów leśnej krainy. Kluczowym założeniem w projekcie było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz stworzenie funkcjonalnej i wytrzymałej na zużycie przestrzeni. Istotne było również maksymalizowanie przestrzeni służącej dyskretnemu magazynowaniu dziecięcych przyborów i zabawek. W tym celu powstały wielkogabarytowe zabudowy stolarskie, zamykane różnobarwnymi frontami. Lamperie wykonana z sosnowej, lakierowanej sklejki na korytarzach ułatwiają zachowanie czystych ścian i nadają nieco domowego charakteru. Wielofunkcyjne panele wystawiennicze w salach umożliwiają natomiast regularną prezentację dziecięcej twórczości i rozwój ich kreatywności.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!