REKLAMA

Nowoczesność i klasyka - piękny projekt domu

Redakcja Archiconnect.pl | 15 maj 2018 10:36 0

Właścicielom zależało na stworzeniu eleganckiego wnętrza, które będzie przede wszystkim harmonijne i funkcjonalne. Sercem domu stał się podwyższony parter z maksymalnie otwartą częścią dzienną, w której nowoczesność przenika się z klasyką.

Dom o powierzchni ponad 300 m kw. przeszedł generalny remont. Usunięto stare posadzki, tynki, niektóre ściany działowe, wymieniono instalacje. Dzięki temu z większą swobodą można było na nowo zaprojektować przestrzeń. Centralne miejsce na parterze zajął oczywiście salon z kuchnią i jadalnią, dodatkowo otwarty na hol i klatkę schodową. Na piętrze ulokowano prywatne królestwo właścicieli: 3 sypialnie, przestronną łazienkę i garderoby. Ostatnią kondygnację zajmuje dwupoziomowy pokój gościnny z łazienką.

Aranżacja wnętrz to połączenie ponadczasowej klasyki z nowoczesnością. Klasyczny charakter podkreślają wykonane na zamówienie stylizowane meble, ażurowe i frezowane fronty, stalowa, kuta balustrada, dekoracyjne listwy na ścianach, przy suficie i podłodze oraz stolarka drzwiowa z ozdobnymi opaskami.

Korzystając z materiałów, takich jak drewno czy kamień, projektantka wzięła pod uwagę nie tylko ich naturalne piękno, ale także aspekt funkcjonalny. Blat kuchenny wykonano z odpornego na zarysowania i łatwego w utrzymaniu w czystości granitu Shivakashi Gold. Z kolei na podłodze w części dziennej i na tarasie położona została płytka o strukturze deski firmy Ragnio. Na schodach zastosowano korespondujący kolorystycznie marmur Marfil Crema. Całości dopełniają stonowane biele, szarości i grafity ścian oraz tkanin, ocieplone drewnem akacji, z którego wykonano stolik, komodę oraz półwysep w kuchni. Krzesła i sofy zostały obite przyjemnym, lekko połyskującym welurem, a w holu i na klatce schodowej użyto tapety o strukturze lnu przetykanej srebrną nitką.

Nietypowy, dwupoziomowy układ łazienki na piętrze projektantka postanowiła wykorzystać proponując dużą, okrągłą wannę wpuszczoną w podłogę. Na uwagę zasługuje także, zaprojektowana zgodnie z życzeniem klientów, komfortowa dwuosobowa strefa prysznicowa. Dekoracyjny grzejnik subtelnie podkreśla wielkoformatową płytkę Striato (Impronta), która nadała wnętrzu niewymuszonej elegancji.

Projekt Marty Sergiej zajął 2. miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja dolnośląska.

Zobacz inne projekty nagrodzone w konkursie!

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!