- Głównym założeniem było uspokojenie i ujednolicenie bryły zdeterminowanej trudnym kształtem narożnej działki, a także stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który złagodzi wielowątkowość otoczenia. Całkowicie przeszklona fasada opakowana została charakterystyczną romboidalną strukturą z matowego Alucobondu w kolorze bieli. Struktura ta jako graficzne przełożenie na rysunek elewacji liter VM w założeniu ma stać się znakiem rozpoznawczym biurowca Villa Metro - wspomina architekt Karol Dziuba.
Budynek jest I etapem zabudowy kwartału pomiędzy ul. Puławską a przewidzianym w planie miejscowym placem miejskim. Przez kwartał ten będzie przechodził pasaż łączący ul. Puławską, plac i wejścia do stacji metra.
Z projektowaną inwestycją VM, wiąże się przebudowa południowego wejścia do stacji metra „Wilanowska” – istniejąca pojedyncza wiata będzie zamieniona na dwa niezależne wejścia, jedno prowadzące w kierunku pętli autobusowej i parkingu P&R a drugie skierowane w stronę ul. Puławskiej.
Budowa inwestycji rozpoczęła się w czerwcu br., a jej zakończenie planowane jest na styczeń 2018 r.
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA NOWEGO BIUROWCA POWSTAJĄCEGO NA WARSZAWSKIM MOKOTOWIE
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!