REKLAMA

Nowość: bezramowe drzwi przesuwne

ps | 03 marz 2015 15:39 0

Cechą charakterystyczną systemu Heliodor jest to, że w drzwiach przesuwnych są niewidoczne profile lub otacza je cienka ramka dookoła. Dzięki zastosowaniu domykacza Comfort Touch – system Heliodor jest pierwszym systemem drzwi przesuwnych z mechanizmem „naciśnij i otwórz”.

Firma Komandor wprowadziła nowy bazramowy system drzwi przesuwnych do szaf i garderób o nazwie Heliodor. Jest to unikalne rozwiązanie na skalę światową, dostępne na rynku meblarskim w Polsce. System Heliodor to przede wszystkim nowoczesny design, cechuje się niewidocznymi ramami, którego drzwi otwierane i zamykane są za pomocą specjalnego domykacza Comfort Touch.

System Heliodor dostępny jest w dwóch kolorach profili: anoda naturalna i anoda szampańska, a jego charakterystyczną cechą są wąskie ramy. 

W tym systemie dostępne są profile do wypełnień szklanych o grubości 4 mm oraz wypełnień z płyty o grubości 10 mm. Największą zaletą tego systemu jest to, że umożliwia zastosowanie dużych powierzchni płyt bez podziałów, bez aluminiowych ramek. Jest to system, w którym wypełnienie np. płyta lub szkło może być naklejane na aluminiową ramę stanowiącą konstrukcję drzwi. 

Atrakcyjność zabudowy w systemie Heliodor podnoszą również dodatkowe funkcje takie jak samoistne i intuicyjne domykanie. Dlatego istotną cechą systemu jest możliwość montażu domykacza Comfort Touch, który po lekkim naciśnięciu na drzwi odsuwa je od ścianki bocznej na 2 centymetry tak, aby w powstałą szczelinę włożyć dłoń i przesunąć drzwi. Tak więc skrajne drzwi wykonane w systemie Heliodor koniecznie powinny być wyposażone w domykacz Comfort Touch. 

Zalety domykacza Comfort Touch:

Jest to jednocześnie prowadnik i cichy domykacz z funkcją otwierania po lekkim nacisku na powierzchnię drzwi. Korpus domykacza jest niewidoczny po otwarciu drzwi, gdyż jest montowany na drzwiach a nie na torze. Bardzo łatwy montaż, gdyż w torze górnym jest przykręcany tylko chwytak domykacza.
 

Parametry szaf i drzwi przesuwnych w systemie Heliodor:

Maksymalna wysokość drzwi: 2750mm. Maksymalna szerokość drzwi: 1500mm. W drzwiach można stosować wypełnienia o grubości 4 mm (szyba) i 10 mm (płyta).

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!