REKLAMA

Nowy kampus The British School. Zobacz jego wnętrze

Marta Ustymowicz | 11 lip 2017 12:15 0

Kampus międzynarodowej, anglojęzycznej szkoły The British School w Warszawie zyskał kolejny budynek. Pod nazwą IB College kryje się obiekt z nowoczesnymi salami lekcyjnymi, strefą cichej nauki i wypoczynku, laboratoriami oraz pomieszczeniami, w których można organizować koncerty i wystawy.

Komfortowe warunki

Nowoczesny, ponadczasowy budynek ma 4 kondygnacje i może się w nim uczyć jednocześnie 300 licealistów. Do dyspozycji uczniów oddano 13 sal lekcyjnych z elektronicznymi tablicami, pracownię komputerową, w pełni wyposażone laboratoria z zapleczem i pracownię artystyczną. W obiekcie zrealizowano 4 pomieszczenia do indywidualnych ćwiczeń muzycznych. Licealiści mogą korzystać z bufetu oraz dużej sali „IB Learning Centre”. Każdy może także przyjść do tzw. Project Rooms – pouczyć się sam lub z kolegami.

Dźwięki pod kontrolą

Wyższy poziom edukacji to nie tylko program nauczania. Nie mniej istotna jest kwestia poprawy środowiska do nauki w placówkach oświatowych. Zła akustyka w salach lekcyjnych znacznie utrudnia zrozumienie treści przekazywanych przez nauczyciela, co ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność i jakość kształcenia. W IB College nie dopuszczono do tego, by dominował wszechogarniający hałas.

Zrozumieć zasady

- Wszystko sprowadza się do tego, żebyśmy my – projektanci przyjęli do wiadomości, że w takich obiektach, jak szkoły, przedszkola, czy biurowce, należy stosować materiały, które pomagają okiełznać dźwięki. Jeżeli projektant sobie to uświadomi, to pozostaje wyłącznie kwestia doboru odpowiednich produktów - mówi projektant obiektu, arch. Tomasz Korneluk z pracowni KAPS Architekci. - Odpowiedzialność za parametry akustyczne w takich budynkach jest bardzo duża. Dlatego też nie wyobrażam sobie, by przy tego rodzaju projektach nie podejmować współpracy z akustykami. Od kilku lat, mamy do czynienia z bardzo korzystnym trendem – klienci bowiem coraz częściej zdają sobie sprawę z wagi akustyki w obiektach. Nie inaczej było w przypadku The British School - dodaje.

Płyty do zadań specjalnych

Zgodnie z życzeniem inwestora, projektanci postawili na sufity dźwiękochłonne, które spełniają wymogi polskiej normy akustycznej dla budynków publicznych. - W każdym z aranżowanych pomieszczeń musieliśmy użyć produktów z określonymi przez akustyka parametrami akustycznymi, dlatego też naturalny był dla nas wybór z asortymentu Rockfon – dodaje projektant obiektu.

We wnętrzach IB College użyto idealnie białe i ultramatowe płyty Rockfon Blanka®. Dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia i rozproszenia światła kształtują one komfortowe środowisko wewnątrz pomieszczeń, a także pozwalają oszczędzić energię. Ponadto charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością. Dodatkowo są odporne na zabrudzenia oraz zużycie.

Płyty dźwiękochłonne ze skalnej wełny mineralnej zastosowano zarówno w salach lekcyjnych, i audytoryjnych, jak i na korytarzach.

- Połączenie linii dużych płyt Rockfon 1200 x 600 cm i sufitów g-k umożliwiło nam estetyczne rozwiązanie na lata i dało gwarancję łatwego dostępu do elementów znajdujących się nad płytami, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia użytkowników – mówi Tomasz Korneluk. Produkty z linii Rockfon Blanka, w połączeniu z innymi elementami akustycznymi, takimi jak podłogi, zdały także egzamin w bardzo wymagających pomieszczeniach do zajęć muzycznych.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!