REKLAMA

Odnowiona Fabryka Papieru z XIX wieku, przyjdź na dzień otwarty!

ps | 05 lut 2015 10:23 0

Autentyczne lofty w budynkach po fabryce papieru są już gotowe. To jeden z pierwszych projektów, i to zrealizowanych przez prywatnego inwestora, który odzyskuje martwą przestrzeń dla mieszkańców.

  • Grażyna Adamczyk-Arns, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja

    Dla takiego obszaru, jak Przedmieście Oławskie, to bardzo cenna inicjatywa. Niszczejące budynki po fabryce papieru przekształcone zostały w atrakcyjną inwestycję mieszkaniową. Szczególnie cieszy to, że generalny remont przejdzie podwórze. Dotychczas martwa przestrzeń otrzymała nowe życie. To zawsze wzbogaca przestrzeń miejską.

Autentyzm i swoboda

Na rewitalizację dzielnicy magistrat przeznaczy 55 mln zł. Do tego należy doliczyć środki unijne i państwowe. Wyremontowane zostaną podwórza, kamienice, a najważniejsza dla wrocławian będzie odnowa przestrzeni publicznych i rekultywacja nabrzeży Oławy – pięknych terenów spacerowych i rekreacyjnych. Jak w tych planach odnajduje się Nowa Papiernia? Inwestor wyremontował budynki, szanując ich historię, z pietyzmem odnawiając części wspólne i dbając o pozostawienie oryginalnych elementów. Dzięki temu ściany i stropy loftów z ponad stuletniej cegły robią w loftach duże wrażenie. Ale prace nie były łatwe.

  • Marek Jaworski, kierownik budowy Nowej Papierni

    Podczas realizacji autentycznych loftów, w których mamy poczuć klimat dawnego miejsca, nie można iść na żadne kompromisy. Lofty wymagają pracy, ale to się zwróci w postaci jedynej w swoim rodzaju przestrzeni. Te budynki posiadają swojego genius loci oraz niepowtarzalny charakter w połączeniu z nowoczesnymi i komfortowymi dla mieszkańców rozwiązaniami.

Dzisiaj budynki pełnią funkcję mieszkalną, ale noszą niezatarte ślady historii papierni. Od końca XIX wieku przez lata działała tutaj Mechanische Papierwaren Fabrik pod kierownictwem Richarda Chutscha. Po wojnie zaś Wrocławskie Zakłady Wyrobów Papierowych, które produkowały znane bruliony, teczki i zeszyty do nut. Powstałe w tym miejscu lofty są wysokie, dobrze naświetlone i charakteryzują się otwartą przestrzenią. Mieszkańcy mogą się tutaj poczuć swobodnie.

Nietypowy projekt

W tym samym podwórzu po sąsiedzku powstaje obiekt New Line. Prace wciąż trwają, ale budowa zakończy się już w marcu 2015 r. W New Line powstaną wysokie mieszkania inspirowane loftami. Jedno z nich już teraz zostało wykończone, tak aby na żywo można było obejrzeć możliwości, jakie dają wysokie wnętrza New Line.

Mieszkanie pokazowe ma bardzo ciekawy układ pomieszczeń. Kuchnia znajduje się na samym środku a wokół niej pokój dzienny, sypialnia i pokój gościnny, pełniący również funkcję pracowni. We wnętrzach dominuje jasny dąb, biel i szarość betonu dekoracyjnego, które przełamuje czerwień ręcznie robionej cegły. Mieszkanie urządzone zostało w stylu minimalistycznym, co pozwoli na swobodne dostosowanie go do upodobań przyszłego właściciela.

  • Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni

    Wszyscy nasi mieszkańcy starają się nadać lokalom własny charakter. W połączeniu z dobrze zaplanowanymi przestrzeniami wspólnymi, jak choćby zielone patia i tarasy, otrzymujemy niezwykle atrakcyjną przestrzeń do życia. Warto się o tym przekonać na żywo, tym bardziej, że ze 129 loftów i mieszkań sprzedanych jest już 100, a w czasie dnia otwartego można liczyć na specjalne promocje.

W sobotę 7 lutego 2015 r. Nowa Papiernia zaprasza wszystkich zainteresowanych inwestycją na dzień otwarty. Będzie można obejrzeć zarówno lofty, jak i budynek New Line. Na zainteresowanych kupnem, czekają również duże promocje.

Nowa Papiernia to wyjątek na wrocławskim rynku nieruchomości. W dwóch budynkach po wybudowanej w 1889 roku fabryce papieru – do niedawna kompletnie zaniedbanych – powstały autentyczne lofty. Inwestycja wpisuje się w projekt rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego, właściwie to jej forpoczta. Zmiany planowane przez urząd miasta jeszcze na dobre się nie zaczęły, tymczasem pofabryczne budynki papierni odzyskały świetność, a niedługo również podwórze będzie pięknie zagospodarowane.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!