REKLAMA

Odwiedź Dni Dizajnu w Stalowej Woli

Źródło: Dni Dizajnu | 15 wrz 2014 12:34 0
Dni Dizajnu

Już 27 września br. rusza 2. edycja Dni Dizajnu w Stalowej Woli, pod hasłem Przestrzeń przyjazna dla wszystkich. W ramach Dni Dizajnu odbędzie się wiele wydarzeń artystycznych, wystaw, dyskusji na temat roli architektury, urbanistyki i dizajnu w życiu miasta i jego mieszkańców.

Organizatorzy Dni Dizajnu 2014 chcą zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważne jest dobre, funkcjonalne, przemyślane i estetyczne kształtowanie każdej przestrzeni, jaki wpływ ma architektura
i urbanistyka na jakość życia w mieście oraz czego powinniśmy oczekiwać od współczesnej architektury i wzornictwa.

Dni Dizajnu mają także za zadanie budzić świadomość i wrażliwość mieszkańców Stalowej Woli w odniesieniu do wybitnych, a czasem niedocenianych obiektów modernizmu w mieście, oraz podjąć próbę znalezienia dla nich nowej, współczesnej funkcji.

Nowości na dniach dizajnu

Nowym elementem w programie będzie pokazanie wieloletniej tradycji dobrego, polskiego wzornictwa, począwszy od marek sięgających niekiedy kilku wieków wstecz po ikony współczesnego dizajnu. 

Głównymi punktami Dni Dizajnu są w tym roku konferencja pn. „Stalowa Wola miasto przeszłości – przyszłość miasta” i wystawy kuratorskie „Made in Poland” Katarzyny Wydry oraz „Polished Up” Agnieszki Jacobson-Cieleckiej i Pawła Grobelnego. Dopełnieniem będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, organizowanych w obiektach Muzeum, Politechniki Rzeszowskiej, w przestrzeni miejskiej. 

Eksperci w zakresie architektury, urbanistyki, dizajnu i projektowania uniwersalnego przedstawią swoje poglądy na miejską przestrzeń Stalowej Woli na otwartej konferencji, która jednocześnie odpowie na hasło przewodnie Dni Dizajnu.

Młodzi projektanci na "Polished up"
Druga z wystaw „Polished Up” autorstwa znanego duetu Jacobson-Grobelny została przygotowana jako kontynuacja projektu „Unpolished”, prezentującego dokonania młodych polskich projektantów dorastających w dobie transformacji gospodarczej, którzy zdecydowali się projektować i samodzielnie produkować własne projekty.

Od pewnego czasu ci sami dizajnerzy z powodzeniem współpracują z przemysłem, tworzą przemyślane, świetnie zaprojektowane przedmioty. Właśnie te wdrożone przez nich produkty złożyły się na wystawę „Polished Up”.

Strefa dla najmłodszych

W tym roku organizatorzy przygotowali także specjalną ofertę dla najmłodszych. W strefie dla dzieci
znajda się dwie wystawy uzupełnione bogatą ofertą warsztatową. Pierwsza z nich to propozycja firmy Boomini – bajeczne domki dla lalek, uczące od najmłodszych lat zasad urządzania wnętrz.

Domki z zestawem mebelków do samodzielnego układania przez dzieci, pozwalają rozwijać dziecięcą wyobraźnię, funkcje społeczne oraz kształtować poczucie estetyki i zamiłowanie do piękna. Druga wystawa – „Papierowe Miasto” autorstwa Ewy Solarz – ma zainteresować dzieci tematami związanymi z miastem, jego architekturą i urbanistyką.

Dzieci staną się jej współtwórcami, aktywnie uczestniczącymi w tworzeniu papierowego „dobrego” miasta. Poznają podstawowe pojęcia z dziedziny architektury i urbanistyki i będą miały szansę na pokazanie swojej kreatywności, tworząc własne miasto.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!