REKLAMA

Ogłoszona została II edycja konkursu im. Stefana Kuryłowicza

Mariusz Golak | 14 kwi 2014 08:47 0
panelisci.jpg

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła II edycję konkursu dla architektów pod nazwą "Teoria 2014". Misją Fundacji jest wspieranie i promowanie odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Jednym ze sposobów realizacji tej misji jest konkurs, w którym oceniane są autorskie eseje na temat zależności między architekturą i kulturą.

Konkurs skierowany jest do młodych architektów (do lat 40.) z Polski i z zagranicy, a zwycięzca otrzymuje nagrodę w postaci sfinansowania druku własnej pracy w formie książkowej w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Laureatką I edycji została dr Anna Lorens, autorka tekstu poświęconego współczesnej architekturze i przenikaniu się kultur popularnej i wysokiej pt. „Fenomen miejsc biesiadnych w mieście jako ilustracja krzyżowania się wpływów kultury popularnej i kultury wysokiej w architekturze”.

Celem konkursu "Teoria 2014" jest wspieranie rozwoju teoretycznych podstaw architektury i promocja działalności teoretycznej architektów polskich i europejskich. Ideą konkursu jest inspirowanie i zachęcanie architektów do twórczego łączenia pracy projektowej z działalnością teoretyczną, z uwzględnieniem szczególnych relacji i wzajemnego przenikania się światów architektury i kultury – mówi prof. Ewa Kuryłowicz, przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. Promowanie odważnej, odpowiedzialnej architektury, integrującej teorię i inżyniersko-ekonomiczny pragmatyzm z pięknem wyobraźni jest naszą misją i kontynuacją myśli Patrona Fundacji, który przez całe życie łączył twórcze projektowanie z pracą dydaktyczną i pisaniem.

W konkursie mogą wziąć udział autorzy niepublikowanych wcześniej tekstów z pogranicza architektury i kultury. Do tegorocznej edycji konkursu można zarejestrować się na stronie Fundacji się do 26 czerwca 2014 roku, ostateczny termin na nadsyłanie prac konkursowych wyznaczono na 26 sierpnia 2014 roku, a ogłoszenie wyników konkursu na 26 października 2014 roku.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźćna stronie: www.fundacja-sk.pl.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!