REKLAMA

Omenaa Mensah buduje nowoczesne osiedle w Trójmieście

redakcja Archiconnect.pl | 28 cze 2017 13:55 0

Ambasadorka marki Termo Organika została udziałowcem energooszczędnego
osiedla "Osada Borkowo" w Trójmieście, którego budowa właśnie się rozpoczęła.
Część dochodu z tej inwestycji zostanie przekazana na budowę szkoły w Ghanie.

Omenaa Mensah, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna oraz ambasadorka marki Termo Organika, została udziałowcem nowoczesnego mini osiedla mieszkaniowego "Osada Borkowo". Przedmiotem inwestycji są cztery energooszczędne domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej. Budynki zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie zapewniały mieszkańcom osiedla możliwość odprężenia się wśród okolicznej zieleni. Według inwestora miejsce charakteryzuje się cichą, spokojną okolicą ze znakomitym dojazdem do oddalonego o 10 km centrum Gdańska. Pierwsi mieszkańcy "Osady Borkowo" będą mogli wprowadzić się już w drugiej połowie 2018 roku.

Komfort i niskie rachunki

Dwupoziomowe domy składające się z otwartej na przestronny salon kuchni, trzech pokoi, dwóch łazienek, garażu i mini ogródka będą idealnym miejscem do życia dla kilkuosobowej rodziny. Projekt inwestycji opracowało biuro Kwadrat prowadzone przez Jacka Droszcza, znakomitego architekta, który zaprojektował także Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. – Budynki zostaną wykonane w nowoczesnej technologii o energooszczędnym standardzie z zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania EUco niższą niż 70 kWh/m² rocznie. Od fundamentów aż po dach ocieplone będą naszym Kompletnym Systemem Ociepleń, opartym na najwyższej jakości styropianach, klejach oraz tynkach z unikalnymi formułami – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki - Domy posiadać będą standard cieplny zgodny z przepisami budowlanymi, które zaczną obowiązywać dopiero od 2021 roku, co dla mieszkańców oznacza wyższy komfort i niższe rachunki za ogrzewanie.

Korzyści w postaci wyższego komfortu oraz oszczędności na ogrzewaniu zostaną
osiągnięte dzięki użyciu najcieplejszego styropianu Termonium Plus, a dodatkowo domy zyskają interesujące i modne kolory, odporne na działanie warunków atmosferycznych, dzięki zastosowaniu formuły Deast Clean (samoczyszczenia elewacji) obecnej w tynku silikonowym Gold.

Ciekawostka archeologiczna

"Osada Borkowo" to miejsce z dobrą energią do mieszkania. W trakcie prac budowlanych natrafiono na ślady osady z wczesnej epoki żelaza (trwającej od około połowy VIII do mniej więcej połowy V wieku p.n.e.). Najważniejszym znaleziskiem jest pozostałość obiektu mieszkalnego z dobrze zachowanymi szczątkami ścian budynku oraz licznymi fragmentami naczyń ceramicznych, a także przedmiotów wykonanych z żelaza i bursztynu. Osada ta była najprawdopodobniej zamieszkiwana przez przedstawicieli tzw. kultury pomorskiej, funkcjonującej między innymi na terenie Pomorza od wczesnej epoki żelaza, do końca wczesnego okresu przedrzymskiego (od około 600 do 200 r.p.n.e.). Odkrycie to zainspirowało Omenę do nazwania osiedla "Osada Borkowo".

"Osada Borkowo" na rzecz "Dziecięcej przystani" w Afryce

"Osada Borkowo" to nie tylko nowa inwestycja, to również jeden z charytatywnych projektów Omeny. Część dochodu z trójmiejskiej inwestycji zostanie przeznaczona na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Organizatorem akcji jest fundacja Omenaa Foundation, którą zarządza Omenaa Mensah. Termo Organika jest jednym z partnerów tego niesamowitego przedsięwzięcia. Firma rozpoczęła bezpośrednie wspieranie fundacji swojej ambasadorki półtora roku temu. Wspólnie stworzyli kolekcję ekskluzywnych farb wewnętrznych Exclusive Color by Omenaa Mensah. Część zysków ze sprzedaży każdej puszki farby tej kolekcji zasila konto fundacji Omenaa Foundation

 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!