REKLAMA

Oprawa pięknej bielizny. Butiki Chantelle zaprojektowane przez Otomi

Mariusz Golak | 01 sie 2014 00:31 0

Pracownia Otomi Store Desig Lab zaprojektowała koncepcję wnętrz dla sieci butików francuskiej marki Chantelle w Polsce. Obecnie w naszym kraju działa 9 butików tej marki.

Nasza pracownia jest odpowiedzialna za wykonanie koncepcji aranżacji, projektu wykonawczego, projektów meblowych, a także za koordynację zamówień, wyposażenia oraz nadzór nad pracami budowlanymi – wyjaśnia Jacek Chaczykowski, architekt z Otomi. Obecnie w Polsce działa 9 firmowych sklepów pod marką Chantelle. Za wystrój każdego z nich, w różnym stopniu i zakresie, odpowiadali projektanci z Otomi – dodaje.

W salonach Chantelle dominują meble w kolorach bieli i czerni. To ponadczasowe połączenie tworzy neutralne tło do prezentacji ekskluzywnej bielizny. Ściany zostały pokryte tapetą w srebrno-kremowe, podłużne pasy. Eleganckiego stylu z elementami glamour dopełniają czarno-złote abażury lamp oraz zmysłowe grafiki prezentujące bieżące kolekcje.

Cały czas pracujemy nad tym, aby przekształcić wnętrze butików w nieco bardziej klasyczne w formie, bez rozbudowanej ornamentyki. Najnowsza realizacja to sklep w Domu Handlowym Klif, gdzie w odróżnieniu od innych sklepów dodatkowo pojawiają się meble dedykowane marce Chantal Thomass. Wybrane meble, których projekty powstały we Francji, charakteryzują się wyrazistą stylistyką nawiązującą do charakteru marki Chantal Thomass i są ciekawym elementem w przestrzeni butiku – podkreśla Jacek Chaczykowski. Ważnym elementem w sklepie z bielizną jest również właściwe oświetlenie – dobór odpowiedniego rodzaju to nie tylko skuteczna ekspozycja towaru, ale również jego ochrona przed przebarwieniami. Jest to szczególnie istotne w sklepach, gdzie mamy do czynienia z delikatnymi materiałami – konkluduje Chaczykowski.

Efekty pracy architektów z Otomi można zobaczyć w salonach Chantelle w Galerii Łódzkiej i Manufakturze w Łodzi, w Magnolii Park we Wrocławiu, w Galerii Katowickiej oraz w Galerii Wzgórze w Gdyni. Najnowszy sklep w nowej wizualizacji działa od początku kwietnia 2014 r. w Domu Handlowym Klif w Warszawie.

1 komentarz. Skomentuj!