REKLAMA

Oryginalne wnętrza domu w Londynie - zobacz udaną metamorfozę

Redakcja Archiconnect.pl | 29 marz 2018 10:47 0

Obecni właściciele londyńskiego domu z połowy XX w. pragnęli zachować otwarty plan wnętrz. Chcieli wykorzystać w aranżacji materiały zgodne ze swoimi upodobaniami: naturalne i przyjemne w dotyku.

Architekci pracowni Amin Taha + GROUPWORK postawili na tradycyjne drewno wiśni amerykańskiej. W ten sposób w dużych przestrzeniach mieszkalnych udało się stworzyć stylowe, a jednocześnie przytulne wnętrza. Zastosowanie zabudowy w okleinie wiśniowej pozwoliło na zdefiniowanie poszczególnych pomieszczeń i stworzenie pożądanych podziałów wnętrz. Rozwiązania te zapewniły możliwość stworzenia całkowicie otwartej przestrzeni na pierwszym piętrze, pozwalającej na organizację większych przyjęć. W narożniku wydzielono też miejsce do pracy. Umieszczone w nim dwa wysokie regały, sięgające od podłogi aż po sufit, są ruchome i wyposażone w ukryte drzwi przesuwne, które na co dzień służą do przedzielania części piętra i tworzenia osobnego pokoju. W jednym z regałów zmieściło się składane łóżko, co w razie potrzeby pozwala przekształcać tę część w dodatkową sypialnię.

Wszystkie inne elementy zabudowy pełniące podobne funkcje wykonano w pełnej wysokości do sufitu. Ich rozdzielność i użytkowy charakter podkreślają ukryte wcięcia i ascetyczne elementy oświetleniowe. Takie rozwiązanie zastosowano w całym domu. Dzięki temu komponenty te skutecznie mogą realizować swoje przeznaczenie praktyczne, tworząc łazienki, garderoby i pomieszczenia gospodarcze. Zapewniając dostęp do wszystkich przestrzeni w budynku, regały pozostają dyskretnie ukryte w pokojach i przejściach.

Konstrukcja wewnętrznych schodów wspornikowych wykonanych z trawertynu wznosi się z podłogi w piwnicy i wije spiralnie aż do świetlika w dachu. Od spodu trawertynowe stopnie zostały tylko z grubsza ociosane, zachowując surowy wygląd bloków wprost z kamieniołomu. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!