REKLAMA

Oryginalny design na 90-lecie marki Porro

mg | 19 cze 2015 09:41 0

W mediolańskim showroomie Porro odbyła się wystawa „Gabinet osobliwości”. Pokazane zostały na niej drewniane pudełka zaprojektowane przez najlepszych włoskich i międzynarodowych designerów. Seria unikalnych obiektów powstała z okazji obchodów 90-lecia marki.

Dziesięć zaprezentowanych wzorów różni się kształtem, sposobem otwierania, gatunkami drewna i wykończeniami.

Markę w 1925 roku założyli w rejonie Brianzy bracia Guido i Stefano Porro. Znajdująca się w kolebce włoskiego przemysłu meblarskiego firma początkowo produkowała meble tradycyjne, które chętnie nabywała mediolańska burżuazja. Zwrot w kierunku współczesnego wzornictwa nastąpił w latach 50. Natomiast wejście do czołówki uznanych producentów mebli zapewniła Porro współpraca z najlepszymi designerami, w tym Pierro Lissonim, który został dyrektorem artystycznym. Dziś Porro jest jedną z najbardziej liczących się marek meblarskich.

Podstawowym tworzywem dla marki od samego początku jej istnienia jest drewno, poczynając od unikalnych fornirów ze szlachetnych gatunków drewna i o niespotykanych wybarwieniach, poprzez misterne mozaikowe inkrustacje, po precyzyjne lakierowane wykończenia. Włoski producent, operując tym materiałem, zdefiniował własny lekki i elegancki styl. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!