REKLAMA

Otwarcie salonu Bose w Galerii Mokotów

Źródło: Otomi | 23 paź 2014 11:15 0

W dniu 18 października 2014 r. otwarto nowy salon Bose w warszawskiej Galerii Mokotów. Biuro projektowe Otomi było odpowiedzialne za dostosowanie rozwiązań do lokalnych polskich przepisów i wymogów Galerii Mokotów, jak też za szczegóły zastosowanych rozwiązań technicznych.

Projekt salonu powstał w Bose Corporation jako nowy globalny standard dla wszystkich krajów, w których Bose ma swoje własne firmy. Polska jest jednym z pierwszych europejskich krajów w których zaprojektowano i wybudowano salon firmowy według tego nowego projektu.

Biuro projektowe Otomi było odpowiedzialne za dostosowanie rozwiązań do lokalnych polskich przepisów i wymogów Galerii Mokotów, jak też za szczegóły zastosowanych tutaj rozwiązań technicznych.

"Głośne" inspiracje

W toku budowy kluczowa była współpraca wielu zaangażowanych podwykonawców. Najważniejszym z nich była firma Forbis Group, pełniąca obowiązki generalnego wykonawcy. Ze strony firmy Bose nad procesem czuwał doświadczony kierownik projektu Stephan Gerard. Najciekawszymi i zarazem najtrudniejszymi elementami wnętrza są witryna i ściana przecinająca lokal.

Ta pierwsza przypomina ogromny głośnik. Dodatkowo skośne podcięcie wejścia nadaje całości dynamiki, która jest kontynuowana przez ścianę pokrytą laminatem Formica.

Ściana ta, o długości kilkunastu metrów, wymagała równocześnie milimetrowej precyzji. Dzięki znakomitej jakości prac generalnego wykonawcy, firmy Forbis Group, udało się tu uzyskać wyjątkowy efekt.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!