REKLAMA

Otwarcie Tarasów Zamkowych już 4 marca

ps | 25 lut 2015 15:02 0
Tarasy Zamkowe w Lublinie. Fot. Archiwum

Najnowsza inwestycja handlowa w Lublinie. Obiekt wybudowano według najnowszych standardów. Na 38 tys. mkw. przestrzeni handlowej znajdzie się 150 sklepów i punktów usługowych.

Wśród nich pojawią się marki dotychczas nieobecne na mapie handlowej miasta, m.in. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho czy Swarovski. Zlokalizowana tuż przy Zamku Lubelskim, kilka minut od serca Starego Miasta, galeria doskonale komponuje się z otoczeniem dzięki niekonwencjonalnej aranżacji dachu. Blisko 17 tys. mkw. zajmie strefa zieleni, podzielona na dwie części. Na pierwszej, otwartej dla wszystkich, liczącej ponad 5 tys. mkw. znalazły się różnego rodzaju trawy, drzewa na skarpach, poprzecinane alejkami spacerowymi. Wokół strefy dla spacerowiczów zaprojektowano ponad 10 tys. mkw trawników.

Wykorzystanie żywej zieleni w projekcie odzwierciedla założenia inwestora. Budynek został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Tarasy Zamkowe to pierwsze polskie centrum handlowe, które uzyskało prestiżowy certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej. Inwestor zadbał, aby każdy element galerii został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Aby uzyskać takie wyróżnienie, nie tylko budynek, ale także jego wyposażenie i elementy wykończeniowe musiały spełnić najwyższe standardy. Windy osobowe zostały wyposażone w przeszklone drzwi kabinowe i przystankowe, idealnie wpasowujące się w klimat wnętrza galerii. Schody i chodniki ruchome mają zainstalowany system oszczędzania energii, co oznacza, że gdy nie będzie na nich pasażerów urządzenie przełączy się na pracę w tryb ruchu pełzającego, a następnie po pewnym czasie całkowicie zatrzyma. Kiedy zaś pojawią się pasażerowie urządzenie automatycznie wystartuje i powróci do prędkości nominalnej. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!