REKLAMA

Otwarcie wystawy "Polish Design" już wkrótce w Poznaniu!

uk | 16 lut 2015 14:17 0

19 lutego będzie miał miejsce wernisaż  wystawy “Polish Design: in the Middle of” w Concordia Design w Poznaniu. Wystawa dotychczas pokazywana podczas "Dutch Design Week "w Eindhoven, obecnie po raz pierwszy będzie dostępna w Polsce.

W dniach od 20 lutego do 3 marca, zwiedzający wystawę “Polish Design: in the Middle of” będą mogli zapoznać się z pracami najlepszych polskich projektantów, studiów projektowych, studentów i producentów. Kuratorka Izabela Bołoz zwraca uwagę na cenione przez Polaków wartości jak gościnność czy otwartość na drugiego człowieka. Z tego powodu ekspozycja ma formę długiego stołu - centralnego punktu w każdym polskim domu. 

Kuratorką wystawy jest Izabela Bołoz. Projekt powstał dzięki współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz culture.pl i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podczas jesiennego festiwalu Dutch Design Week w Eindhoven.

Wystawa przedstawia różne dziedziny projektowania, a współtworzą ją designerzy, rysownicy, producenci, rzemieślnicy i młode firmy. Prezentowane prace można podzielić na cztery tematy: ceramika i zastawa stołowa - charakteryzują się wysoką jakością wykonania, elegancją oraz wyczuciem materiału i formy; zabawki dla dzieci.

Czwartą kategorią produktów są obiekty techniczne - interaktywne przedmioty i mobilne aplikacje, które w fascynujący sposób łączą świat najnowszych technologii i designu.

Miejsce wystawy - sala "Expo", przy ul. ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu. Godziny otwarcia - 9.00-20.00. Wstęp wolny. 

 

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!