REKLAMA

Pałac Kultury i Nauki do rozbiórki za dwa tygodnie!

ps | 01 kwi 2016 10:21 0

Władze Warszawy oraz przedstawiciele rządu podjęli decyzję, że Pałac Kultury i Nauki w stolicy, zostanie rozebrany. Ogromne miejsce po wyburzeniu stanie się parkiem, których w Warszawie i tak brakuje. Na pamiątkę, w centralnym punkcie budynku, stanie instalacja, upamiętniająca kształtem Pałac.

Decyzja zapadała bardzo długo. Miała ona swych zwolenników jak i przeciwników. Na ten temat toczyło się wiele politycznych, oraz niepolitycznych dyskusji. Przypomnijmy, że budowa Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęła się 1 maja 1952 roku, a ukończyła 21 lipca 1955 roku. Wysoki na 237 metrów, 42 piętrowy budynek, zostanie zastąpiony kilkunastometrową instalacją o podobnym kształcie. Architektem Pałacu był Lew Rudniew. 

Obszar powstały w miejscu Pałacu Kultury i Nauki zaprojektują architekci z hiszpańskiej pracowni Estudio Barozzi Veiga, autorzy między innymi słynnej budowli Szczecińskiej Filharmonii. 

Co sądzicie o tym pomyśle? ZAGŁOSUJCIE!!!

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!