REKLAMA

Paprocki i Brzozowski zaprojektowali drzwi i okna

ps | 29 kwi 2016 09:49 0

Marka Urzędowski wprowadza na rynek drzwi i okna, które z pewnością zainteresują miłośników wysokiej klasy designu. Kolekcja jest efektem współpracy z duetem Paprocki&Brzozowski, jednymi z najbardziej uznanych kreatorów mody w Polsce.

To pierwsze takie wyzwanie w siedemnastoletniej karierze projektantów. Wykorzystanie mody w branży stolarki otworowej to pomysł marki Urzędowski, która nawiązała tę współpracę, łamiąc obecne od dawna schematy. Duet projektantów, odnalazł piękno w przedmiotach codziennego użytku, wyznaczając nową przestrzeń dla designu. Obcowanie ze strukturą drewna, z jego odcieniami i kolorami, stało się inspiracją dla Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. Jak sami przyznali podczas premiery kolekcji we Wrocławiu, praca nad konceptem zajęła im pół roku.

Jakość ubrana w design

W ramach kolekcji Urzędowski by Paprocki&Brzozowski powstały trzy linie produktów odpowiadające różnym gustom najbardziej wymagających klientów, planujących designerskie wykończenie domu. Pure to wyrafinowany minimalizm i klasyczna elegancja, czyli piękno drewna w czystej postaci. Proste linie i oszczędność formy, dedykowane są nowoczesnym, industrialnym wnętrzom. Metalowe elementy przywołują na myśl loftowe wykończenia. Linia Love, wykonana z drewna meranti, to florystyczne zdobienia i wysmakowana, dyskretna harmonia ukryte w sztukaterii, nawiązaniu do francuskich stiuków i płaskorzeźb. Lekka i czysta forma jest dedykowana przestronnym wnętrzom, które dzięki niej zyskują romantyczny charakter. Glamour zaś, to ponadczasowe połączenie ciemnobrązowego drewna oraz złotych akcentów. Ascetyczna linia w połączeniu z ozdobnym elementem jest dedykowana eleganckim, ponadczasowym przestrzeniom.

Efekt przełomowej współpracy

Styl duetu Paprocki&Brzozowski to gwarancja wysmakowanego designu, charakterystycznego dla świata mody. Mariaż jakości naszych okien i drzwi i z kreacją artystyczną designerów, zaowocował unikalnym na rynku produktem. – wyjaśnia Jarosław Issel, Prezes Zarządu BMK Europe S.A.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!