REKLAMA

Park z miejską plażą w Łodzi?

Redakcja Propertydesign.pl | 08 marz 2017 15:06 0
Fot. pixabay.com

W głosowaniu nad proponowanym zagospodarowaniem terenów wokół stawu na Księżym Młynie większość łodzian wybrała wariant zakładający utworzenie parku z miejską plażą.

Mieszkańcy mogli wybierać spośród trzech wariantów zagospodarowania terenu:

Wariant 1 - zakładał utworzenie parku z miejską plażą na terenach zajmowanych obecnie przez ogródki działkowe między ul. Przędzalnianą i al. Rydza-Śmigłego (poparło go 63 proc. głosujących)

Wariant 2 - zachowanie ogródków działkowych i uporządkowanie jedynie terenu przylegającego bezpośrednio do stawu (poparło go 30 proc. głosujących)

Wariant 3 - utworzenie parku z miejską plażą po północnej stronie stawu, koło Pałacu Herbsta i zachowanie ogródków po południowej stronie (poparło go 7 proc. głosujących)

Jak podkreślił wiceprezydent Wojciech Rosicki, jest to decyzja planistyczna, a nie inwestycyjna. - To decyzja rozstrzygająca o zapisach w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Nie jest jeszcze przesądzone, kiedy taka inwestycja miałaby być realizowana. Zanim to nastąpi, odbędą się spotkania z działkowcami - zauważa.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!