REKLAMA

Piękne wnętrze nowoczesnego mieszkania

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 04 kwi 2017 15:18 0
Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.

Architekci z pracowni KNQ Associates chcieli stworzyć wnętrze bez zbędnych dekoracji, wygodne i funkcjonalne. Innymi słowy takie, w którym domownicy czuliby się komfortowo. Rezultatem procesu twórczego jest piękna, jasna przestrzeń z nutą minimalizmu.

We wnętrzu dominują jasne kolory. Połączony z jadalnią i otwarty na strefę wejścia salon zyskał niemal całkowicie białe ściany - zabieg celowy, mający za zadanie rozświetlać wnętrze, pozwalając białym powierzchniom odbijać wpadające przez panoramiczne przeszklenia naturalne światło. Światło odbija również gładka tafla żywicznej, jednorodnej podłogi w jasnym kolorze ecru. Dopełnieniem aranżacji jest jasnobeżowa sofa i przytulny kosmaty dywan, harmonizujący z nią kolorem. 

Dominację bieli i beżów przełamuje turkusowy akcent na ścianie za TV i części sufitu. Pas soczystego błękitu poprowadzony został przez długość całego pomieszczenia, aż do korytarza, prowadzącego do części nocnej mieszkania. "Wędrujący" po suficie błękitny kolor przykuwa wzrok, pełni funkcję dekoracji, a także łącznika z krajobrazem bezchmurnego nieba za dużymi oknami w pogodne dni.

Projekt: KNQ Associates.

Zdjęcia: KNQ Associates.

Zobacz wszystkie zdjęcia wnętrza biało-beżowego mieszkania

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!