REKLAMA

Pizzeria zaprojektowana przez studio Sarna Architekci

Mariusz Golak | 22 lip 2014 00:36 0

Niedawno w podwarszawskiej Podkowie Leśnej została otwarta pizzeria Pomodoro Verde. Projekt wnętrz stworzyli architekci ze studia Sarna Architekci.

Inwestorowi zależało, żeby lokal nie wpisywał się w tak powszechną w polskiej gastronomii stylistykę rustykalną. Dlatego nowe wnętrze nosi silne piętno nowoczesności. Jego charakterystycznym elementem jest kontrastowa kolorystyka ożywiona zielonymi akcentami.

Projektanci ze studia Sarna Architekci chcieli, aby nowoczesne, dość wysokie wnętrze, mimo swojej przestronności, było przytulne i zachęcało do spędzania w nim czasu. Dlatego wybrali ciemną kolorystykę drewna, dla urozmaicenia zróżnicowaną nieco tonacjami: najciemniejsza jest na meblach, nieco jaśniejsza na podłodze i najjaśniejsza na jednej ze ścian. Ciemne brązy skontrastowane są z bielą ścian i części krzeseł, a ożywiają je zabawne akcenty w kolorze intensywnej zieleni: dekoracyjne „kwiaty” z konewek, sznury lamp i pojedyncze krzesła. Zieleń stanowi nawiązanie do nazwy lokalu, oznaczającej po włosku zielonego pomidora.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!