REKLAMA

Poddasze w starej kamienicy

Redakcja Archiconnect.pl | 05 marz 2018 13:50 0

W tym przypadku projektantka i inwestor to ta sama osoba. Nie mogło więc być mowy o stylistycznych kompromisach. Głównym założeniem projektowym było odsłonięcie autentycznej tkanki poddasza i stworzenie otwartej, klarownej przestrzeni.

Kapitalny remont poddasza pozwolił odkryć genius loci tego miejsca. Wyeksponowano 120-letnią podłogę, więźbę dachową, starą cegłę. Mieszkanie ma charakter otwarty. Jedyne pomieszczenia z drzwiami to łazienka, gabinet i garderoba. 

Pośrodku wydzielono zamknięty „półwysep” składający się z gabinetu i garderoby oraz aneksu kuchennego otwartego na salon. Monochromatyczną, ascetyczną wręcz strefę dzienną ożywia niebanalna dekoracja – smukłe drzewo. Za ścianą, we wnęce stworzonej przez nową zabudowę, ukrywa się łóżko sprawiając, że sypialnia – choć otwarta – jest bardzo kameralna. Projektantka w tym prywatnym wnętrzu pozwoliła sobie dać upust słabości do estetyki campu, umieszczając na czarnej ścianie dawkę koloru.

Gabinet z kolei pokazuje jej upodobanie do wzornictwa mid-century. Stylistyka lat 70-tych wkradła się też do holu, w postaci solidnej szafy, witającej gości błyskiem nienaruszonej, mimo wieku, politury.

Łazienka powstała niejako "wynikowo". Znalazło się w niej miejsce na sporą wannę i prysznic. Wnętrze, całe w marmurze calacatta, również zdaje się bawić konwencją. Jednym z istotnych założeń było stworzenie przestrzeni przyjaznej dla zwierząt. Za wanną znalazł się tunel dla kotów, który prowadzi do pralni – tam mają swoją „toaletę”. Zwierzaki mają też poukrywane w meblach całego mieszkania legowiska oraz zabawki.

Prezentowany projekt, autorstwa Katarzyny Małkiewicz (NOFO) zajął 2. miejsce w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty" (edycja kujawsko-pomorska).

Jeśli zaprojektowałeś piękne i funkcjonalne wnętrze, a Twoja realizacja znajduje się w jednym z  województw, które w 2018 roku odwiedzi nasz cykl spotkań dla projektantów wnętrz Studio Dobrych Rozwiązań - zgłoś je do konkursu DOBRZE MIESZKAJ – NAJLEPSZE PROJEKTY! Więcej informacji o konkursie - tutaj

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!