REKLAMA

Polacy walczą o miejsce na podium

ps | 12 maj 2015 09:45 0

W tegorocznej edycji konkursu Electrolux Design Lab, prace aż pięciu polskich studentów znalazły się w gronie autorów 100-tu najlepszych koncepcji. Teraz powalczą o najwyższe laury.

W tym roku zgłaszający się do organizowanego od 13 lat konkursu Electroluxa, musieli pochylić się nad tematem związanym ze zdrowiem i szczęściem dzieci. Projektanci poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Jak w przyszłości mogłyby wyglądać nasze domy, by panujące w nich warunki oraz dostępne rozwiązania wpierały nasze dzieci w ich codziennym życiu i rozwoju, zachęcały do prowadzenia zdrowego i świadomego stylu życia oraz uczyniły z nich szczęśliwe jednostki? Uczestnicy konkursu mogli przygotować swój projekt w jednej z trzech kategorii: Gotowanie, Pielęgnacja materiałów lub Oczyszczanie powietrza.

To nie koniec zmagań uczestników, których prace zostały zakwalifikowane do konkursu (łącznie nadesłano ich aż 1500). Teraz, pod okiem ekspertów, będą oni rozwijać i udoskonalać swoje koncepcje. Spośród nich, zostanie wyłonionych 35, którzy przejdą do następnego etapu. Następnie konkursowe jury wyłoni kolejnych 30 prac, a pięć wybiorą internauci. Półfinalistów poznamy 8 czerwca, a zwycięzcę Electrolux Design Lab w październiku 2015 roku. Nagrodą jest półroczny, płatny staż w w firmie Electrolux oraz 10.000 euro. Za zajęcie 2 oraz 3 miejsca, organizatorzy także przewidzieli nagrody, odpowiednio: 6.000 euro oraz 4.000 euro. Projekt wybrany przez internautów, otrzyma nagrodę 2.000 euro.

Przedstawiamy Wam prace polskich projektantów, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji Electrolux Design Lab. 

Kategoria: gotowanie

Food Purifier, projekt A. Barskiej to niewielkie, bezprzewodowe urządzenie, które można umieścić w lodówce. Usuwa ono szkodliwe substancje takie jak metale, hormony, antybiotyki z produktów spożywczych.

Kitchen Wizard, projekt A. Hoffa to urządzenie, którego zadaniem jest stymulowanie intelektualne dzieci, poprzez zabawę w kuchni. Obsługa mechanizmu jest intuicyjna. Dziecko dotyka nim różnych produktów i dzięki skanerowi, który rozpoznaje produkty, urządzenie wypowiada jego nazwę, kolor lub inne informacje. Możliwe jest noszenie urządzenia na nadgarstku, dzięki czemu dziecko jest bezpieczne podczas zabaw na przykład w kuchni, gdyż termometr ostrzega o możliwości poparzenia.

Cecret Drawer, projekt J. Bilkiewicz. Koncepcja do rodzinnego gotowania ze stoiskiem dla dziecka. Najmłodsi, podczas rodzinnych prac kuchennych, zdobywają wiedzę o składnikach spożywczych, wartościowej diecie i zdrowym gotowaniu. Uczy również jak dobrze zorganizować swoje miejsce pracy i utrzymać na nim porządek.

Kategoria: oczyszczanie powietrza

Cleanspire, projekt Ł. Kowalskiego to inteligentny robot, gwarantujący czystość pościeli i materaca. Absorbuje wilgoć, która jest odpowiedzialna za rozwój mikroorganizmów. Wykorzystuje także podmuchy zimnego powietrza, by odświeżyć łóżko i zapewnić komfortowe i zdrowe warunki. Robot ten jest szczególnie polecany osobom z alergiami oraz posiadającym małe dzieci.

Kategoria: pielęgnacja materiałów

Airfly, projekt N. Mroszczyk. Jest to system oczyszczający i monitorujący powietrze wokół dziecka, który analizuje skład chemiczny wydychanego przez nie powietrza oraz zapach jego potu. Te dane, przesyłane są do aplikacji, która pokazuje kondycję jego ciała. Aplikacja powiadamia również o początkach choroby, a nawet, w razie konieczności, zaleca wizytę u lekarza. Urządzenie potrafi rozpylić leki w powietrzu.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!