REKLAMA

Polak zaprojektował salon prasowy na Salone del Mobile Milano 2015

ps | 09 kwi 2015 14:22 0

Inauguracja wydarzenia odbędzie się 13 kwietnia, o godzinie 14:30 w Auli oraz salonie prasowym Interni zaprojektowanym przez Polaka, Przemysława Mac Stopę, w budynku Università degli Studi di Milano na Via Festa del Perdono 7 w Mediolanie.

 • Przez parę ostatnich lat eksperymentowałem

   

  Przemysław Mac Stopa
   
  Instalacja salonu prasowego oparta jest na mojej fascynacji kolorem, geometrią i trój-wymiarowością. Przez parę ostatnich lat eksperymentowałem tworząc projekty przestrzennych wzorów wykończeń posadzek, tkanin oraz mebli. Postanowiłem wykorzystać te doświadczenia projektując niekonwencjonalne wnętrze, tak aby emanowało ono trójwymiarową, kolorową i kreatywną energią.
   
  Głównym moim partnerem przy powstaniu instalacji salonu jest znany z bardzo odważnych i nowoczesnych kolekcji wykładzin podłogowych szwedzki BOLON. Specjalnie na potrzeby salonu zaprojektowałem dla BOLON wzór płytek podłogowych oparty o kształt rombu oraz kolekcje modularnych stołów wykończonych różnokolorowymi pasami wykładziny BOLON.
   
   
  Dodatkowo opracowałem projekt grafiki Waves of Creativity, który został wdrożony do produkcji tapicerek na krzesła, pufy oraz w postaci fototapet wykańczających wszystkie ściany. Będzie można tu zobaczyć wiele elementów powstałych w wyniku mojej współpracy z polskimi producentami, miedzy innymi krzesła, półki, pufy, stoliki, tapicerki i wspomniane fototapety. Znajdą się tutaj dwaj moi zdobywcy nagrody Red Dot 2015, krzesło Pelikan firmy Profim oraz trójwymiarowa grafika na szkle Hybrid Collection, którą zaprojektowałem dla włoskiej firmy Casali

Do współpracy przy tym wyjątkowym projekcie zaproszona została między innymi Grupa Advertis, specjalizująca się w projektowaniu i kompleksowej realizacji elementów komunikacji wizualnej polskich i światowych marek. Firma będzie odpowiedzialna za wykonanie fototapety projektu Przemysława Mac Stopy o nazwie Waves of Creativity pokrywającej ściany salonu prasowego. 

 • To fascynujący projekt

  Paweł Gardasiewicz, Prezes Grupy Advertis
   
  Feeria barw, dynamika, efekt wzburzonych fal morskich w kolorze tęczy, przeniesionych na płaszczyznę ścian – tak w kilku słowach można opisać postawione przed nami zadanie. To fascynujący projekt. Jesteśmy zaszczyceni zaproszeniem do współpracy i już nie możemy się doczekać, aż zobaczymy wykonaną przez nas fototapetę w salonie prasowym w Mediolanie.

FuoriSalone to prawdziwe święto designu przyciągające rzesze odwiedzających, którzy przybywają w tym czasie do Mediolanu ze wszystkich stron świata. Tak znaczące zaangażowanie polskiego projektanta to wielkie wyróżnienie i dowód uznania. Renoma wydarzenia i tegoroczne hasło przewodnie wskazują, że należy spodziewać się niespodziewanego i bacznie śledzić trendy, które wskażą nowe kierunki w aranżacji wnętrz.

Tegoroczne zdobycie aż trzech nagród Red Dot jest kontynuacją świetnej passy projektów Przemysława Mac Stopy na arenie miedzy narodowej.

O randze wydarzenia świadczy choćby obecność prac gwiazd architektury i designu, takich jak Filip Starck, Daniel Libeskind, Antonio Citterio i Alessandro Mendini.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!