REKLAMA

Polscy projektanci zaprojektowali "ponadczasową" kolekcję foteli

ps | 02 gru 2015 11:45 0

Olin to nowa propozycja marki Marbet Style. Kolekcja została zaprojektowana przez najbardziej znanych projektantów młodego pokolenia – Maję Ganszyniec i Krystiana Kowalskiego.Olin to rodzina foteli kubełkowych formą nawiązująca do ikon światowego designu.

Wygoda i ponadczasowy design to hasła, które przyświecały projektantom – Mai Ganszyniec i Krystianowi Kowalskiemu podczas tworzenia kolekcji. Kolekcja opisywana jest słowami „ponad trendami”.

Fotele zaprojektowane zostały z myślą o wnętrzach komercyjnych, salach konferencyjnych, przestrzeniach typu brekout area, biurach, poczekalniach. Zaokrąglone kształty fotela na podstawie typu nóżki – 4N sprawdzą się także w roli zestawu wypoczynkowego. Fotel w wersji Office z obrotową podstawą i regulacją wysokości pozwoli skupić się na pracy.

Oparcie, siedzisko i podłokietniki zostały wyprofilowane z jednej bryły osadzonej na nóżkach lub podstawie office. W projekcie zastosowano naturalne materiały: wełnę i drewniane wykończenie podstawy.

Maja Ganszyniec (rocznik 1981) urodzona na Śląsku, absolwentka wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej ASP (2005). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w biurach projektowych w Londynie i Mediolanie (m. in. Atelier Mendini). Po powrocie do Polski współpracowała przy szeregu projektów komercyjnych, odpowiedzialna za strategię design oraz art directing. Efektem współpracy z Touchideas są dwie nagrody Red Dot Award in Communication (2011 i 2014). W latach 2009-2013 współprowadziła Kompott Studio. Aktualnie prowadzi Studio Ganszyniec specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktu. Na koncie ma współpracę z IKEA, Marbet Style, Comforty, Leroy Merlin, Amica, Mothercare, Orange, Dupont, Camper czy PayPass.9.

Krystian Kowalski urodził się w Warszawie (1982) w rodzinie artystów. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (MA 2008). Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studio projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. W mediolańskim Studio Bellini stosował metodologię opartą na tworzeniu prototypów. W latach 2009 - 2013 współtworzył Kompott Studio, nominowane do FX International Interior Design Award (2010) w kategorii Breakthrough Talent of the Year. Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design. Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i za granicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Proces twórczy opiera na obserwacjach zachowań, dogłębnej analizie trendów i technologii wybierając optymalne rozwiązania dla marki i procesu produkcji. Krystian wierzy w kompleksowe działanie. Stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem. W wyposażonym w modelarnię studio powstają śmiałe idee materializowane w formie prototypów. Ważne jest aby rozumieć nie tylko jak projektowany przedmiot jest używany ale także jak będzie zrobiony. Prace pokazywane były między innymi na wystawach w Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie oraz na Mediolańskim Triennale a także publikowane w najważniejszych pismach branżowych.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!