REKLAMA

Polski design w Brazylii

Mariusz Golak | 22 sie 2014 00:06 0

W niedzielę, 17 sierpnia br., w brazylijskim São Paulo zakończyła się 4-dniowa wystawa The Spirit of Poland (odbywająca się w ramach São Paulo Design Weekend). Podczas niej Brazylijczycy mogli poznać "reprezentację" polskiego designu w postaci kilkunastu różnych marek.

The Spirit of Poland to inicjatywa, której celem jest promocja designu z Polski na forum międzynarodowym. Pierwsza z tegorocznych wystaw The Spirit of Poland (organizowana we współpracy z Culture.pl) odbyła się właśnie w São Paulo i była częścią São Paulo Design Weekend, czyli brazylijskiego święto designu, największej imprezy tego typu odbywającej się w Ameryce Łacińskiej.

Podczas wystawy The Spirit of Poland pokazały się następujące marki: Agnieszka Bar, Custom (CSTM), Designlab, Kafti, Kosmos Project, Malafor, MOA, Nobile, Pani Jurek, Pet Petits, Shima, Studio Robot, Tabanda, Takk, WellDone, V4, Vzór, Zieta Prozessdesign. 

Celem wystawy było przybliżenie międzynarodowej publiczności polskiego designu. W tej edycji kontekstem była historia poszczególnych marek, zaprezentowana w atrakcyjny sposób, zachęcająca odbiorcę do zapoznania się zarówno z obiektem, jak i procesem jego powstawania. Dodatkowo specjalnie dla The Spirit of Poland została zaprojektowana identyfikacja zapachowa.  

Kolejna tegoroczna odsłona wystawy The Spirit of Poland odbędzie się w listopadzie w Muzeum Narodowym w Brasilii.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!