REKLAMA

Polski projekt nagrodzony International Design Award 2015

uk | 23 kwi 2015 09:00 0
Spośród setek nadesłanych prac z 77 krajów, jury jubileuszowej edycji International Design Award przyznało główną nagrodę Polce Anicie Kokoszczyk z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie za projekt HANG-OUT. Fot. Hettich.

Anita Kokoszczyk z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie otrzymała główną nagrodę International Design Award za projekt „Hang-Out”. Anita Kokoszczyk znalazła się w trójce tegorocznych laureatów, którym przyznano wysokie nagrody pieniężne ufundowane między innymi przez firmę Hettich i Rehau.

Konkurs International Design Award skierowany jest do uczniów i studentów kierunków wzornictwa, architektury, projektowania wnętrz, technologii drewna oraz inżynierii produkcji. Motywem przewodnim tegorocznej edycja było motto „Wprowadź meble na kolejny poziom”.

"Hang-out" to dodatkowy element skrzydła drzwi, który w zależności od ustawienia może pełnić funkcję suszarki i wieszaka. Fenomenem projektu jest jego prostota oraz wygoda w użytkowaniu. 

Brak miejsca na suszarkę do ubrań to codzienny problem mieszkańców akademików i małych mieszkań – mówi Anita Kokoszczyk, która swoim projektem pokazała jak rozwiązać ten problem.
Hang-out przymocowany do futryny lub skrzydła drzwiowego nie zajmuje dużo miejsca, przez co jest niezwykle praktyczny. Dodatkową opcją jest możliwość dostosowania go do montażu na ramie okiennej - dodaje.

Oprócz Polki w ścisłej czołówce laureatów znaleźli się Marwa Istanbuli ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która zaprojektowała „G-WASH”, inteligentną, ładowaną od góry zmywarkę, która poddaje recyclingowi zużytą wodę oraz Vishal Sathivada z Indii, który zyskał uznanie jury za "Slice Side Down Cabinet", który jest systemem szafek wiszących wyposażonym w wysuwany uchwyt, zapewniający wygodny i ergonomiczny dostęp do ich zawartości.

 • Polskie projekty doceniane 

  Beata Lasota, dyrektor zarządzający Hettich Polska
   
  Jury konkursowe IDA doceniło design projektu, a ten trzeba rozumieć nie tylko jako wzornictwo, ale przede wszystkim piękno odbierane wszystkimi zmysłami, dlatego każdy projekt musi być nie tylko przyjemny dla oka, ale przede wszystkim funkcjonalny i odpowiadać na potrzeby użytkownika.

  Cieszy nas tak liczny udział młodych polskich talentów w tej edycji konkursu i zdobyte nagrody, a przed nami szansa na kolejne, bo trwa jeszcze głosowanie internetowe na najlepszy projekt, dlatego zachęcam wszystkich miłośników designu do udziału w głosowaniu. 

  Pośród wielu prac zgłoszonych do tej formy konkursu znajduje się 38 projektów polskich uczniów i studentów. W czołówce najlepiej ocenianych plasują się polskie projekty. Głosowanie trwa do 11 maja. Warto pomóc naszym polskim projektantom, którzy dzięki wygranej otrzymają szansę na międzynarodową karierę.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!