REKLAMA

Polskie wzornictwo na targach ICFF

Mariusz Golak | 16 maj 2014 12:28 0

W sobotę, 17 maja br., w Nowym Jorku rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Mebli Współczesnych (ICFF). Wśród ponad 500 wystawców reprezentujących przeszło 30 krajów z całego świata znajdą się również Polacy. Pod hasłem „Polskie wzornictwo w Nowym Jorku” swoje najnowsze projekty zaprezentują: firma Defra oraz projektanci – Katarzyna Laskowska oraz Ryszard Mańczak. Dla całej trójki jest to debiut na nowojorskiej imprezie.

Podczas Międzynarodowych Targów Mebli Współczesnych „ICFF 2014” Polacy zaprezentują:

Meble łazienkowe Op-Arty firmy Defra; proj. Olga Mężyńska i Milena Wójcik
To kolekcja mebli łazienkowych inspirowanych stylem lat 60. Składa się z czterech elementów, które można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc indywidualną przestrzeń. Charakterystyczny akcent w postaci ukośnych nóżek dodaje bryłom lekkości. Połączenie koloru i drewnopodobnego dekoru podkreśla nietuzinkowy charakter całej kolekcji. Zastosowanie systemów „push-to-open” oraz ruchome lustro zwiększają komfort codziennej toalety.

Meble łazienkowe Intro firmy Defra; proj. Maria-Magdalena Cieślak i Wioletta Kazukiewicz
To zestaw funkcjonalnych, otwartych i zamkniętych elementów. Wysoka szafka, szuflady na kosmetyki oraz szafka na akcesoria pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty, których używamy na co dzień w łazience. Geometryczna linearność brył oraz złamana biel płyty lakierowanej zestawiona z wyrazistym rysunkiem dekoru nadają meblom charakter, wdzięk i klarowność. Poprzez zastosowanie systemu „push-to-open” projektantkom udało się zachować prostotę form, dzięki czemu meble z kolekcji Intro są uniwersalne i wpisują się w nowoczesne wnętrza łazienek.

Seria Lamp BA; proj. Katarzyna Laskowska
Nylonowa powłoka rozpięta na sztywnej fiszbinie zapewnia równomierną dyfuzję światła, oświetla wnętrze wielokierunkowo i miękko. Podstawa lampy została wykonana z laminowanej na biało sklejki. Lampa BA jest lekka, łatwa do zmontowania, pakowana w poręczną paczkę. Koncepcja lampy BA jest wynikiem poszukiwań relacji formy miękkiej i podążającej za nią formy sztywnej.

Pufy Tango; proj. Ryszard Mańczak
To dwie pufy, których rozkładanie i łączenie daje zaskakująco wiele możliwości wykorzystania, poczynając od najprostszego siedziska poprzez chaise longue aż do dwuosobowego łóżka. Pomysłowość konstrukcji idzie w parze z perfekcją detali. Projekt ten, nawiązujący do nomadyzmu jako współczesnego stylu życia, uświadamia nam, jak ważne są projekty mobilne, multifunkcyjne czy modułowe, pozwalające na szybkie i różnorodne zagospodarowanie przestrzeni.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!