REKLAMA

Pomysły, jak podzielić wnętrze łącząc różne rodzaje podłogi

Marta Ustymowicz | 19 maj 2017 10:36 0

Dwie podłogi w jednym pomieszczeniu? Dzięki dobremu dopasowaniu paneli z różnych kolekcji jest to możliwe. Takie rozwiązanie pozwala optycznie podzielić przestrzeń, bez konieczności stawiania ścian.

Montaż dwóch rodzajów paneli w jednym pomieszczeniu należy do niestandardowych rozwiązań, ale w pewnych okolicznościach jest uzasadniony i bardzo dobrze się sprawdza. Dotyczy to m.in. sytuacji, kiedy chcemy wizualnie wydzielić we wnętrzu przestrzenie spełniające odmienne funkcje, rezygnując przy tym ze stawiania dodatkowych ścian. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych mieszkań, zwłaszcza kawalerek, gdzie dąży się do tego, by jak najlepiej zagospodarować dostępną powierzchnię.

Decydując się na połączenie dwóch lub więcej wzorów paneli, kluczowe jest zwrócenie uwagi na ich parametry techniczne oraz system montażu. Jedynie deski o identycznej grubości i takim samym sposobie układania dają możliwość stworzenia spójnej całości. Natomiast klasa ścieralności, dekor czy struktura powierzchni mogą się różnić. Ich wybór zależy od indywidualnego zamysłu klienta – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck. – Komfortowym rozwiązaniem są panele z mechanizmem zatrzaskowym typu Megaloc. Gwarantuje on prostą i trwałą konstrukcję podłogi; na dodatek możliwą do samodzielnego wykonania, bez pomocy fachowców – dodaje.

Obecnie popularne jest łączenie podłóg w różnych stylach pomiędzy salonem a aneksem kuchennym. W tym celu można wykorzystać materiały wykonane z takiego samego lub podobnego tworzywa, ale wyglądem imitujące zupełnie inne surowce. Dla przykładu: świetnym substytutem tradycyjnych kafli będą panele laminowane, które wiernie odzwierciedlają strukturę płytek. Takie właściwości posiadają np. produkty z kolekcji Landscape marki SONO. Ciekawą propozycją są również panele Loft Cerama, nawiązujące swoimi deseniami do bardzo modnego motywu marokańskiego. Te barwne, orientalne deski będą stanowiły fantastyczne uzupełnienie dla bardziej stonowanych modeli.

Salon z kominkiem to drugie popularne miejsce, gdzie posadzkę tworzą różne materiały – zazwyczaj ceramiczne płytki oraz panele. Te pierwsze śmiało można zastąpić propozycjami z serii Visiogrande. Obejmuje ona deski w wyjątkowych dekorach, które przypominają naturalny kamień lub beton. Ich niejednorodna struktura tworzy trójwymiarowy efekt, a niestandardowe wymiary nawiązują swym charakterem do kafli. Ciepła w dotyku powierzchnia zwiększa komfort użytkowania. Dzięki połączeniu ich z panelami o strukturze drewna, np. z linii Galaxy 4V lub Impression 4V, wnętrze zyska dodatkową dekorację.

Łącząc panele o klasycznym kształcie desek z panelami imitującymi kamienne czy ceramiczne kafle, najlepiej pozostawić pomiędzy nimi niewielką lukę, tzw. dylatację, i zastosować listwę maskującą. To zapewni bardziej atrakcyjny efekt estetyczny, a równocześnie pozwoli podłodze lepiej „pracować” – doradza Katarzyna Śliwińska. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!