REKLAMA

Poznaj finalistów Electrolux Design Lab 2015!

ps | 21 wrz 2015 15:21 0

Hasłem tegorocznego konkursu było: „Zdrowe i szczęśliwe dzieci”. Tym razem firma Electrolux poszukiwała nowoczesnych rozwiązań mogące mieć wpływ na jakość życia rodzin z dziećmi. Studenci którzy zakwalifikowali się do finałowej szóstki pochodzą z: Meksyku, Korei Południowej, Węgier. Litwy, Wielkiej Brytanii oraz Rosji. Zwycięzca zostanie wybrany podczas finałowej gali, która odbędzie się 15 października w Helsinkach.

W tegorocznej edycji zostało zgłoszonych około 1500 projektów z całego świata. Przedsięwzięcie to rozpoczęło się już w kwietniu, a teraz ‒ pięć miesięcy później ‒ po etapie głosowania publiczności oraz po podjęciu decyzji przez specjalistów firmy Elactrolux, wyłoniono sześć projektów. 

  • Lars Erikson, Senior Vice President Design w Electrolux i Head of Design Lab Jury

    Gala finałowa Design Lab jest dla Electrolux jednym z najważniejszych wydarzeń w roku. To niezwykłe uczucie – móc oglądać wszystkie innowacyjne koncepty, zaprezentowane przez niezwykle utalentowanych młodych ludzi z całego świata. Studenci, którzy znaleźli się w finale, już do tej pory wykonali ogromną pracę. Przed nimi ostatni etap – przekonanie Jury, że to właśnie ich projekt jest tym najlepszym i tym samym zapewnienie sobie wygranej w postaci gratyfikacji finansowej oraz płatnego stażu w Electrolux.

Kolejnym etapem konkursu jest wybranie zwycięzcy przez Jury pod przewodnictwem Larsa Eriksona, podczas gali finałowej mającej się odbyć 15 października w Finlandii.

Celem konkursu organizowanego przez Electrolux jest aktywizowanie studentów wzornictwa z całego świata do opracowania innowacyjnych rozwiązań dla gospodarstw domowych przyszłości. Tego typu projekty dają także możliwość wyłonienia i wspierania wyjątkowo utalentowanych i pomysłowych projektantów.

Pierwszą nagrodą w konkursie jest półroczny płatny staż w globalnym centrum projektowania Electolux. Połowa zwycięzców po okresie stażu kontynuuje współpracę z firmą. Dodatkowo zwycięzca otrzymuje 10,000 euro. Student który zajmie drugie miejsce, otrzymuje 6,000 euro, a trzeci 4,000 euro. Przewidziana jest też nagroda publiczności w wysokości 2,000 euro dla projektu, który zdobędzie największą ilość głosów internautów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której pokazujemy finałowe projekty. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!