REKLAMA

Poznaj laureatów konkursu „Kierunek Ciechocinek 2”

ps | 13 kwi 2016 08:57 0

Do konkursu przyjęto 150 zgłoszeń od osób indywidualnych oraz od grup. Spośród nich, wybrano 40 najlepszych prac, a 3 wyróżniono nagrodami głównymi. Zwycięzcami są zespoły studenckie z uczelni technicznych: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Krakowskiej.

Głównym zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie koncepcji zagospodarowania jednej spośród dwóch zaproponowanych przez organizatorów lokalizacji w Ciechocinku. Projekt powinien proponować takie zmiany, by dana przestrzeń stała się często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem rekreacji i wypoczynku. Z tego też względu w projekcie należało uwzględnić pomysł na nową nawierzchnię wraz z wykorzystaniem wzorów kostki brukowej, obrzegowań, małej architektury firmy Polbruk, oświetlenia, terenów zielonych, atrakcji wodnych, czy miejsca zabaw dla dzieci. Najlepszy rezultat, przy jednakowym osiągnięciu założonych celów, udało się osiągnąć zespołom studentów z uczelni technicznych. W efekcie nagrodzeni zostają:

  • I. miejsce - praca nr 939295, 3-osobowy zespół studentów z Politechniki Poznańskiej,
  • II. miejsce - praca nr 770125, student z Politechniki Gdańskiej,
  • III. miejsce - praca nr 167295, 3-osobowy zespół studentów z Politechniki Krakowskiej.
  • Tematem prac konkursowych jest zmiana dwóch lokalizacji: ul. Tężniowej (na odcinku od pl. Gdańskiego do ul. Poprzecznej – tzw. Deptak przy Tężniach) oraz terenu u zbiegu ulic Armii Krajowej, 3-go Maja, Kościuszki oraz Zdrojowej. Wyróżnieni autorzy w swoich koncepcjach zaproponowali m.in.: stworzenie nowoczesnego, wielofunkcyjnego miejskiego mebla, który wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób dostępne materiały firmy Polbruk, bramę betonową wpisaną w ciąg fontann i efektywnych lamp pozwalających także na nocne spacery, a także siedziska w układzie amfiteatralnym. Zaproponowane rozwiązania uwzględniają wytyczenie stref funkcyjnych, uwzględniających ciągi komunikacyjne oraz przestrzenie rekreacyjne i reprezentacyjne. Celem koncepcji jest poprawa jakości i stworzenie miejsc do aktywnego wypoczynku i rekreacji, które będą przyciągały mieszkańców, a także turystów.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

1 komentarz. Skomentuj!