REKLAMA

Poznaj zwycięzców Konkursu Hansgrohe "Select Yourself"

Redakcja Archiconnect | 12 wrz 2014 08:55 0

Znamy zwycięzców Konkursu Hansgrohe "Select Yourself". Finał odbył się 5 września 2014 r. Każdy z uczestników osobiście prezentował swój projekt łazienki i jego makietę.

Tematem Konkursu „Select Yourself” było zaprojektowanie łazienki z wykorzystaniem produktów prysznicowych i wannowych z linii Select marki Hansgrohe. Każdy projekt łazienki musiał zakwalifikować się do jednej z czterech kategorii: łazienka dla singla, łazienka dla rodziny z dzieckiem, łazienka hotelowa, łazienka dla osoby niepełnosprawnej

W czasie Finału, który odbył się 5 września br., każdy z uczestników  zaprezentował jurorom swój projekt łazienki i jego makietę. Jury pod przewodnictwem Marii Tyniec przyznało nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł i trzy równorzędne wyróżnienia po 3 tys. zł każde.

Zwycięski projekt: modułowa łazienka

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył projekt łazienki z wanną dla singla autorstwa Agnieszki Konopki. Jury dostrzegło potencjał oryginalnego pomysł modułów ukrywających instalacje, który pozwala na łatwy i szybki montaż ceramiki sanitarnej, baterii, oświetlenia, ogrzewania. Moduły zawierają dodatkowo płytkie szafki na kosmetyki i środki czystości. Nietrudno sobie wyobrazić także ich inne wykorzystanie.

Elementy łączą się we wstęgę, która oplata wnętrze stając się mocnym i wyrazistym motywem wystroju. Nie narzuca przy tym stylu łazienki ponieważ ściany mogą być wykończone w dowolny sposób. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować do każdej łazienki.

Wyróżnienie projekty

Jedno z trzech wyróżnień zdobył projekt łazienki hotelowej autorstwa Zuzanny Kurzawy.Projekt został wyróżniony przez Jury za iluzoryczne powiększenie przestrzeni poprzez zastosowanie dużej powierzchni lustra oraz możliwość integracji wnętrza z przestrzenią na zewnątrz (przeszklona ściana). 

Drugie wyróżnienie otrzymali Agnieszka Sadlak i Michał Grzegorzak za projekt łazienki z natryskiem dla singla. Optymalne wykorzystanie zadanych 5 m² wsparte zabiegami sugerującymi większą przestrzeń zaprocentowało wygodną, przestronną łazienką i spójną, interesującą stylistyką.

Ostatnie, trzecie wyróżnienie zdobył projekt łazienki z wanną dla singla Katarzyny Sroki i Filipa Zastawnika. Zwrócił on uwagę spójnością funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. 

Pozostali finaliści Konkursu to: Hanna Bajwoluk i Robert Duda, Marta Grzybko, Aleksandra Karpowicz-Dowlaszewicz, Laura Kozak, Katarzyna Kutrzyk, Żaklina Wesołowska

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!