REKLAMA

Poznań Design Days – zobacz co się działo!

ps | 11 maj 2015 10:57 0

"Nowe Oczekiwania" pod takim hasłem odbywają się tegoroczne Poznań Design Days. Impreza rozpoczęła się 8 maja w Galerii Miejskiej Arsenał otwarciem kilku wystaw. Nie mogło tam zabraknąć redakcji naszego portalu.

Poznań Design Days to wystawy, prezentacje, spotkania, pokazy filmowe , warsztaty i dyskusje – wszystko związane z problematyką designu, architektury, a także zjawisk które integrują biznes, sztukę, modę, czy fotografię

Coś dla ducha

„Nowe oczekiwania”, „Zapytaj/alternatywne scenariusze”, „Litera/Identyfikacja/Informacja/Opakowanie” oraz „Mebel jako znak” - to tylko niektóre z tytułów wystaw, które zobaczyć można w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał.  Prezentują przedmioty odpowiadające na ciągle zmieniające się potrzeby człowieka. Wystawy mają przybliżyć odbiorcy alternatywne drogi rozwoju społecznego. W Galerii pokazane zostaną również projekty mebli wykonane ze sklejki i metalu.

Coś dla... rąk

9 maja, w sobotę, na Placu Wolności można było między innymi spróbować swoich sił w warsztatach z renowacji mebli „Rzuć Pan Okiem”. Opowiedział nam o nich, Paweł Machomet, bloger i współorganizator tego wydarzenia. 

  • Paweł Machomet, prowadzący bloga Rzuć Pan Okiem

     

    W ramach Poznań Design Days, prowadzimy warsztaty z odnawiania mebli. Jest to wspólna inicjatywa, moja, czyli osoby prowadzącej bloga „Rzuć Pan Okiem” oraz firmy Festool, która udostępnia narzędzia, a także firmy Deca, której piękne tkaniny będziemy prezentowali. Są to autentyczne, stare meble, z lat 60 i 70-tych. Mamy dwa typy mebli, designerskie oraz klasyczne gięte. Każdy z uczestników, któremu udało się zapisać na warsztaty mógł sobie wybrać, który mebel bardziej mu odpowiada. Mebel na początku czyścimy, jest to brudna robota. Polega to na zrywaniu starego lakieru, farby oraz nakładaniu nowych. Następnie meble będą tapicerowane kolorowymi tkaninami, każdy może zdecydować jak jego mebel będzie wyglądał. Uczestnicy, którzy się zapisali na warsztaty, mogli przynieść swoje meble, które razem z nami mogą odnawiać. Na początku stworzyliśmy 5 miejsc dla zainteresowanych. Okazało się, że na te miejsca, klienci zapisali się dosłownie w kilka minut, także lista rezerwowych uczestników warsztatów, sięga ponad 100 nazwisk. Wiadomo, że jak się odnowi mebel samemu, przyłoży się do tego rękę, daje to dużą satysfakcję. 

Tego samego dnia, dzieci mogły wziąć udział w „Akcji Splot”, zabawie tkackiej, w której można było utkać dywan, wzorzyste pasy i bransolety ze sznura, a także meble.

Sobotnie atrakcje PDD zakończył wykład artysty-rzeźbiarza Jarosława Hulbója, który mówił o wykorzystywanym w swojej pracy drewnie jako materiale projektowym. Spotkanie zgromadziło tłum zainteresowanych tematyką. Artysta urodził się w 1969 roku w Żywcu. Od 2001 roku prowadzi autorską pracownię projektową zajmującą się architekturą wnętrz i designem. Jest jedną z niewielu osób w Polsce parających się tokarstwem w drewnie. Zajmuje się również edukacją twórczą dzieci i młodzieży.

Poznań Design Days 2015 potrwa do 17 maja i zakończy się przeglądem Poznańskich Pracowni/ SARP Poznań.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!