REKLAMA

Pracownia KSArchitekci zaprojektowała biura Jeronimo Martins

Mariusz Golak | 19 sie 2014 12:10 0

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, futurystyczne kształty i przykuwające oko detale – tak prezentuje się Biuro Główne Jeronimo Martins Polska w Warszawie. Jego projekt został opracowany przez pracownię KSArchitekci.


Za projekt i kompleksową aranżację siedziby głównej Jeronimo Martins odpowiedzialna była pracownia KSArchitekci. Natomiast wykonanie elementów nowej aranżacji strefy recepcyjnej, strefy zarządu, a także elementów identyfikacji biura oraz systemu informacji powierzono Grupie Advertis.

Zależało nam na tym, aby przestrzenie były nośnikiem komunikatu o sukcesie biznesowym firmy. Obecnie każda z powierzchni jest wizytówką marki. Wkraczając w kolejne przestrzenie, dowiadujemy się coraz więcej o gospodarzu, poznajemy historię firmy – mówi Paweł Gardasiewicz, prezes Grupy Advertis.

Pierwszym pomieszczeniem, dostępnym dla gości i pracowników, jest foyer na parterze. Nad recepcją umieszczono logotyp firmy. Wyeksponowane zostały również logotypy marek wchodzących w skład grupy. W pobliżu recepcji znajduje się mapa Polski z naniesionymi lokalizacjami sieci sklepów Biedronka. Instalacja wykonana została za pomocą nadruku bezpośredniego na szkle. 

W kolejnym pomieszczeniu – strefie dla gości, usytuowano słup podświetlany LED z wymienną grafiką, na której prezentowane są założenia społecznej odpowiedzialności firmy oraz filary jej działalności. 

Celem wypracowanym przez pracownię KSArchitekci oraz poszczególne działy firmy Jeronimo Martins było uzyskanie spójnego obrazu wizerunku marki. Stąd powtarzający się motyw szkła i dekoracyjnej aplikacji z folii imitującej piaskowanie. Łatwemu odnalezieniu się w przestrzeni sprzyja natomiast przypisana każdemu z pięter inna kolorystyka – podkreśla Krzysztof Skłodowski.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!