REKLAMA

Pracownia Michel Design zaprojektowała sklep w Edynburgu

Mariusz Golak | 19 lip 2014 00:08 0

Helena Michel, architektka z gdańskiej pracowni Michel Design, zaprojektowała w szkockim Edynburgu Forever Flawless – sklep oraz gabinet kosmetyczny. Jego wnętrze zostało zaaranżowane w stylu nowoczesnej klasyki z nutą glamour.

Inspiracją dla projektu sklepu były diamenty, przede wszystkim dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepie oraz używane do zabiegów są produkowane na bazie diamentowego pyłu – wyjaśnia Helena Michel z pracowni Michel Design.

Nowoczesny wystrój wnętrza osiągnięty został przede wszystkim dzięki eleganckiemu połączeniu bieli i czerni oraz wprowadzeniu geometrycznych kształtów. Aranżacja została wzbogacona elementami stylu glamour, na które składają się kryształowy żyrandol, tapeta, sztukateria ścienna oraz wykonane na specjalne zamówienie meble (mahoniowe komody lakierowane na wysoki połysk).

W projekcie wnętrza konsekwentnie stosowano „diamentową” symbolikę. Jedna z komód ma kształt diamentu, zaś podłoga została wykończona czarno-białymi płytkami ułożonymi we wzór szachownicy. W centralnym punkcie umieszczono kontuar, na którym znalazły się minimalistyczne logotypy marki. Za nim zawieszono lustro, rzecz jasna w kształcie diamentu. W każdym z moich projektów kładę nacisk przede wszystkim na autorski charakter wykończenia zarówno mebli, jak i innych elementów. Nadzoruję także proces produkcji moich mebli, które wykonywane są w pojedynczych sztukach – podkreśla Michel.

Salon tworzą dwa pomieszczenia. Główne mieści ekspozycję kosmetyków oraz stanowiska do pielęgnacji rąk i twarzy. Drugie, mniejsze, zostało przeznaczone na gabinet do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Obie strefy zostały od siebie oddzielone ścianką.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!