REKLAMA

Pracownia mode:lina zdobywcą EuroShop RetailDesign Award

Redakcja Archiconnect.pl | 08 maj 2018 10:10 0

Poznańscy architekci z pracowni mode:lina po raz kolejny stanęli na podium prestiżowego międzynarodowego konkursu EuroShop RetailDesign Award. Nagroda powędrowała w ich ręce za projekt sklepu rowerowego VÈLO7 w Poznaniu.

Projekt sklepu dla VÈLO7 zwyciężył w rywalizacji z wnętrzami największych światowych brandów. Wśród tegorocznych nominowanych znalazły się m.in. flagowy sklep adidas przy 5th Avenue w Nowym Jorku, sklep Cuesta Blanca z Buenos Aires, ogromna przestrzeń Galeries Lafayette czy design store nowojorskiego MoMA The Museum of Modern Art. Oprócz poznańskiego sklepu VÈLO7 na krótkiej liście zwycięzców tej edycji konkursu znalazły się jeszcze projekty budowanego przez 11 lat domu towarowego La Rinascente w Rzymie oraz winoteki De Vinos y Viandas w Valladolid w Hiszpanii.

VÈLO7 to pozytywnie zakręceni na punkcie dwóch kółek ludzie, którzy swoją pasją dzielą się z innymi. Oferując swoim klientom najwyższej jakości rowery postanowili przygotować dla nich również wyjątkowe miejsce, które tę pasję będzie odzwierciedlało. Cykliści potrzebowali wielofunkcyjnej przestrzeni, w której swobodnie będą przenikać się sklep rowerowy, serwis oraz miejsce do testowania rowerów. Wiedząc, że w VÈLO7 wszystko kręci się wokół dwóch kółek, projektanci mode:liny stylistykę wnętrza podporządkowali rowerowym inspiracjom.

To już drugi raz, kiedy pracownia mode:lina wraca z Szanghaju z główną nagrodą. Po raz pierwszy zwyciężyła w 2015 roku. Nagrodzony wówczas projekt sklepu Jabłka Adama był pierwszym polskim projektem, który zdobył nagrodę w tym prestiżowym konkursie. 

EuroShop RetailDesign Award to międzynarodowy konkurs architektoniczny. Jego pierwsza odsłona miała miejsce w 2009 roku. Każdego roku bierze w nim udział niemal 100 projektów czołowych międzynarodowych marek. Nagroda to część organizowanych targów EuroShop, w których uczestniczy zawsze ponad 100 tys. odwiedzających i ponad 2000 wystawców. EuroShop promuje powiązania architektury, marketingu oraz technologii w branży handlowej i swoją historią sięga aż do 1966 roku.

Nowoczesny dom inspirowany tradycją regionu - zobacz ciekawy projekt

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!