REKLAMA

Prezent na Dzień Dziecka - bajkowy pokój malucha

Redakcja Archiconnect.pl | 18 maj 2018 10:03 0

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Szukając pomysłu na prezent dla malucha warto pomyśleć o zmianie wystroju jego pokoju. Pokój jak z bajki z pewnością ucieszy każde dziecko.

Metamorfoza pokoju dziecka wcale nie musi być kosztowna i czasochłonna. Wystarczy wymienić dodatki i dekoracje. Prezentujemy trzy pomysły na style, w jakich można udekorować pokój malucha.

Ahoj, przygodo! – dla małych piratów

Wystarczy, że wymienisz pościel na komplet z zabawnym nadrukiem przedstawiającym pirata, a stare zasłony zastąpisz roletą rzymską z motywami morskimi, a pokój dziecka zamieni się w kajutę Kapitana Haka. W pokoju pirata nie może zabraknąć mapy świata – wybierz taką, która wygląda na starą, lampionu w kształcie latarni morskiej oraz wygodnego siedziska. Wszystko utrzymaj w kolorach nawiązujących do motywu morskiego: błękicie i czerwieni z czarnymi kontrastami.

Pokój dziecka - zobacz piękne realizacje

Kącik marzyciela – dla chodzących z głową w chmurach

Postaw na delikatne, pastelowe kolory: jasne błękity, szarości i przygaszone róże. Na podłodze połóż miękki dywan w dyskretny wzór, a na łóżku miły w dotyku koc. Nie zapomnij o małej lampce (unikaj korzystania z górnego, ostrego światła) i o rolecie zaciemniającej, która zagwarantuje dziecku niezakłócony sen.

Magiczna kraina – dla księżniczki

Różowe dodatki i dekoracje pomogą zmienić pokój w królewską komnatę księżniczki. By kolor nie przytłaczał całego pomieszczenia, ściany i podłogę pozostaw w neutralnych barwach. Dzięki tapicerowanym panelom w prosty sposób stworzysz modułowy zagłówek, który nada sypialni nieco luksusowy wygląd. Każda dziewczynka poczuje się też naprawdę wyjątkowo, jeśli stworzysz jej wyjątkowy kącik do zabawy. Wystarczy, że zawiesisz baldachim z zasłon nad małym fotelem lub workiem do siedzenia – koniecznie z motywem odpowiednim dla małych księżniczek.

Źródło: dekoria.pl

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!