REKLAMA

Prezentujemy najciekawsze wystawy Poznań Design Days 2015

ps | 11 maj 2015 14:31 0

W ramach tegorocznych Poznań Design Days, podziwiać można aż cztery wystawy zorganizowane w Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku w Poznaniu. Przedstawiają one innowacyjne podejście do produktów, z których korzysta się na co dzień. Ich inauguracja odbyła się 8 maja 2015 r. Zapraszamy na nasz fotoreportaż.

  • Jednym z gości Galerii Miejskiej Arsenał był projektant Piotr Kuchciński. Specjalnie dla Archiconnect.pl opowiedział o swoich wrażeniach związanych z wystawami i tegorocznym PDD.
  • Piotr Kuchciński, projektant 

     

    Bardzo mi się podoba ta inicjatywa, bo większość wydarzeń związanych z designem w Polsce, jest właściwie eksponowaniem ciągle tych samych produktów, projektantów, obracaniem się we własnym gronie i koncentrowaniem na designie jako na dekoracji, stylizacji, poszukiwaniu nowych kształtów. Tutaj widzę, że wiele eksponatów dotyczy poszukiwań w sferze urządzeń cyfrowych, ułatwiających życie i jest to więcej niż zwykła stylizacja.

Nowe oczekiwania

Założeniem tej ekspozycji jest prezentacja atrakcyjnej oferty obiektów zarówno dla przemysłu jak i odbiorcy prywatnego. Młodzi twórcy, podejmując decyzje projektowe w czasach nieograniczonych możliwości, chcą zwrócić uwagę na ilość zbędnych przedmiotów wytwarzanych przez różne firmy.

Zapytaj/Alternatywne Scenariusze

Przedstawiane w ramach wystawy wizje i projekty są sondowaniem rzeczywistości oraz próbą rozwiązania problemów , które prowokują chęć fundamentalnej zmiany. Celem ekspozycji nie jest opisywanie trendów, ale stawianie pytań o inną jakość życia, a szczególnie doświadczeń zmysłowych w czasach, w których rzeczywistość nowych mediów funkcjonuje coraz bliżej ludzkiego ciała.

Litera/Identyfikacja/Informacja/Opakowanie

Studenci Katedry Komunikacji Wizualnej UAP w Poznaniu szukają nowych rozwiązań artystycznych i projektowych w dziedzinach, których najważniejszą cechą jest użyteczność. Ich projekty dowodzą, że wysokie wymagania w tym zakresie nie tylko pozostawiają przestrzeń dla nowoczesnej kreacji artystycznej, ale także sprzyjają tworzeniu rozwiązań, w których elementy związane z funkcjonalnością współgrają z aktualnymi tendencjami w projektowaniu graficznym.

Mebel jako znak

Studenci Katedry Mebla Uniwersytetu Przyrodniczego pokazują innowacyjne rozwiązanie projektów mebli, w których materiałami konstrukcyjnymi jest sklejka i metal. Ich kreacje zmieniają sposób ujmowania formy w kontekście nowych zachowań użytkowników prezentowanych obiektów. Założeniem ekspozycji jest podjęcie próby poszukiwania nowych funkcji oraz nowej estetyki w oparciu o najnowsze technologie. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!