REKLAMA

Projekt basenu wraz z rozbudową domu

ps | 20 kwi 2016 15:50 0

To niewielkie w skali lecz trudne zadanie projektowe polegało na rozbudowie istniejącego, tradycyjnego domu jednorodzinnego krytego gontem, oraz zaproponowaniu nowej, współczesnej formy architektonicznej dla przestrzeni basenu.

 • Projekt basenu wraz z rozbudową domu

  Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś
  Zespół: Bogusław Barnaś, Alzbeta Barancikowa, Natalia Bryzek, Alicja Dziedzina, Anna Hydzik.
  Wizualizacje & Grafika: BXBstudio Bogusław Barnaś
  Lokalizacja: Polska południowa
  Data: 2015-2016
  Powierzchnia: 325 m2
  Klient: Prywatny

Dom został powiększony o tradycyjne drewniane werandy których celem jest powiększenie i doświetlenie wnętrza domu. Istniejący, zacieniający taras, po przebudowaniu na werandę zyska przeszklony dach doświetlający salon.

Budynek basenu został zaprojektowany tak aby nie konkurować z istniejącym budynkiem. Jego linearna forma nawiązuje zestawionymi materiałami do istniejącego budynku. Prosta, minimalistyczna forma z płaskim, otwieranym dachem nawiązuje wysokością do okapów istniejącego obiektu, otwiera się transparentną, mobilną fasadą na przestrzeń domu i ogrodu, natomiast od strony północnej stanowi intymną przegrodę zapewniającą poczucie intymności użytkownikom.

W twórczy sposób został potraktowany łącznik integrujący dom z basenem. Jest to przestrzeń zimowego ogrodu, która w okresie letnim będzie pełnić funkcję otwartego, zadaszonego tarasu, wypełnionego zielenią i meblami ogrodowymi. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko odzyskaliśmy utraconą przestrzeń istniejącego zadaszonego tarasu w miejsce którego powstanie nowa weranda, ale przede wszystkim wykreowaliśmy transparentny, niedostrzegalny w okresie letnim łącznik, dzięki czemu dom funkcjonalnie i optycznie pozostanie obiektem wolnostojącym. Istniejący salon powiększony o projektowaną werandę, zyska spektakularną, prestiżową oś łączącą dom z całorocznym basenem.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!