REKLAMA

Projekt „Dom Polski” Bogusława Barnasia nominowany do prestiżowej nagrody

ps | 08 paź 2015 14:38 0

Dom Polski został pokazany na Festiwalu Architektury w Londynie jako część wystawy Wallpaper Directory 2014. Projekt został również nominowany do 15tego cyklu międzynarodowej nagrody 20+10+X World Architecture Community Awards i opublikowany przez chiński A+A.

Projekt został zaprezentowany w ramach III Dni Dizajnu w Stalowej Woli na konferencji Bogusława Barnasia: "Współczesny Krajobraz Polski i świata". Jest dostępny na wystawie BXBstudio - architektura zakorzeniona w tradycji od 2.10 do 30.11.2015. 

 • DOM POLSKI

  Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś
  Zespół: Bogusław Barnaś, Elena Casado Castrillo, Paulina Dobrzańska
  Wizualizacje & Grafika: Bogusław Barnaś
  Lokalizacja: gm. Gródek nad Dunajcem, Polska
  Data: 2013
  Powierzchnia: 561 m²
  Klient: Prywatny
 • Bogusław Barnaś, BXB Studio

   

  Dom Polski nawiązuje stylistyką do polskiej kultury ludowej - malowniczych kościołów krytych gontem, smukłych dzwonnic oraz staropolskich dworów bogatych w niesamowite konstrukcje z bali drewnianych. Jest współczesną interpretacją bogatego i unikalnego polskiego dziedzictwa kulturowego nie eksplorowanego we współczesnym designie.
   
  Forma architektoniczna domu to betonowa podstawa oparta na stoku, na której wspierają się dwie dominujące bryły przełamane szklaną transparentną kondygnacją. Statyczny, ciężki prostopadłościan nawiązuje do tradycyjnych domów z bali, natomiast dynamiczna i lekka bryła zwieńczająca dom inspirowana jest formami drewnianych kościółków krytych gontem.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!