REKLAMA

Projekt Hanczar Studio dla Barlinka

kj | 04 lut 2015 15:35 0

Szymon Hanczar wraz z zespołem stworzył projekt stoiska dla firmy Barlinek na monachijskie targi BAU. Współpraca pomiędzy producentem warstwowych podłóg drewnianych, a biurem projektowym jest konsekwencją działań firmy, która coraz większy nacisk kładzie na angażowanie do swoich działań architektów oraz projektantów wnętrz.

Stoisko składało się z dwóch poziomów: parteru, który był miejscem pierwszego kontaktu z klientem oraz prezentacji oferty oraz antresoli, zaaranżowanej do komfortowych rozmów indywidualnych oraz serwowania poczęstunku. Frontowa ściana ozdobiona została kolażem wykonanym z różnych wzorów Deski Barlineckiej, co stanowiło odniesienie do popularnych w aranżacji wnętrz rozwiązań patchworkowych. Ustawione wewnątrz stoiska meble z surowego drewna nawiązywały do naturalnego pochodzenia surowca, który Barlinek wykorzystuje w produkcji.

 •  W końcu w rzemiośle tkwią korzenie wszystkich producentów

  Szymon Hanczar, właściciel biura projektowego Hanczar Studio

  Zależało nam na podkreśleniu naturalnego pochodzenia produktów marki Barlinek. Z tego powodu na stoisku znalazł się blisko pięciometrowy stół ze stuletniego dębu, czy też prawdziwy naturalny mech jako alternatywna forma naturalnej zieleni. Wszystko skąpane w bieli, podkreślającej dziewiczość naturalnych materiałów. Duże znaczenie miało też dla nas odwołanie do rzemieślniczej obróbki jednej z serii podłóg, konkretnie Jean Marc Artisan. Obecnie powrót do rzemiosła jest nie tylko trendem ale również dla wielu firm celem w samym sobie. W końcu w rzemiośle tkwią korzenie wszystkich producentów. Bardzo nas ucieszyło, że pomysł zaangażowania rzemieślnika prezentującego sposoby obróbki podłóg spotkał się z aprobatą.

Inspiracje do stworzenia koncepcji stoiska specjaliści ze Studia Projektowego Hanczar odnaleźli w cechach i wartościach Barlinka: dbałości o środowisko, naturalnym pochodzeniu produktu, rzemieślniczej obróbce drewna stosowanej w produkcji, a także znajomości trendów współczesnego designu.

 • Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych rezultatów

  Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu Barlinek
   
  Barlinek konsekwentnie rozwija współpracę z architektami. Po dedykowanych szkoleniach, autorskich konkursach, współpracy przy tworzeniu naszych produktów oraz wspólnym zaangażowaniu w wydarzenia związane z designem i projektowaniem, przyszedł czas na zacieśnienie tej współpracy na kolejnym polu. Dlatego stworzenie koncepcji naszego stoiska na BAU w tym roku powierzyliśmy pracowni projektowej Szymona Hanczara i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych rezultatów. 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!