REKLAMA

Projekt Michel Design dla PB RAI z Gdańska

Mariusz Golak | 04 sie 2014 00:47 0

Pracownia architektoniczna Michel Design wykonała projekt biura dla Przedsiębiorstwa Budowlanego RAI z Gdańska. Przedmiotem aranżacji był lokal o powierzchni 56 m2.

Biuro RAI podzielono na kilka stref – do pracy przy biurkach, aneks kuchenny, toaletę i przestrzeń konferencyjną. W odseparowaniu ich od siebie pomogły mleczno-białe, półprzezroczyste ścianki. Sprawiły one, że niewielka przestrzeń biurowa jest dobrze zagospodarowana, a także pełna światła. Na życzenie klienta wystrój lokalu miał mieć styl industrialny z nutą elegancji. Dlatego całą powierzchnię biura wykończono szarymi, wielkoformatowymi płytami. Ściana przy wejściu została ozdobiona pionową kompozycją wykonaną z gresowych płytek o rdzawym odcieniu oraz dwóch niebieskich, szklanych szyb, które się na siebie nakładają. Takie połączenie kolorów było celowe – rdzawo-pomarańczowy i niebieski nawiązują bowiem do kolorystyki zastosowanej w logo firmy RAI. W podobnych barwach została zaprojektowana także kuchnia.

Centralnym punktem biura jest stół konferencyjny, którego nogi zostały wykonane na wzór przemysłowej kratownicy, z rurek nierdzewnych o wysokim połysku. Jedna ze ścian została ozdobiona zacieranym betonem dekoracyjnym i galerią rysunków architektonicznych. Wzdłuż niej ustawiono prawie pięciometrową komodę na dokumenty. Oświetlenie biura stanowią duże, industrialne lampy i reflektory skierowane na stanowiska pracy.

Stonowana przestrzeń biurowa nabiera niezwykłego charakteru dzięki ikonom amerykańskiego designu z lat pięćdziesiątych – stylowym fotelom biurowym EA 117 Charlesa Eamesa i srebrno-szarym biurkom na cienkich, stalowych nogach.

Toaleta również jest urządzona nietypowo. To bardzo minimalistyczne wnętrze, wykończone płytami o chropowatej fakturze z szarego gresu oraz płytkami imitującymi stare drewno. Wszystkie meble, zarówno te biurowe, jak i łazienkowe zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o tej przestrzeni.

Moim celem było stworzenie spersonalizowanego biura – tak jak życzył sobie tego klient – komentuje architekt, Helena Michel z Michel Design. Przy tworzeniu projektu chciałam również uciec od powielania sztampowych biurowych realizacji i korzystania z gotowych zestawów mebli biurowych produkowanych seryjnie. Dlatego każdy detal, taki jak nogi stołu, stelaże, ścianki czy meble, został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego spersonalizowanego miejsca – konkluduje Michel.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!