REKLAMA

Przestrzeń ujarzmiona - dom inspirowany Skandynawią

Redakcja Archiconnect.pl | 03 kwi 2018 12:46 0

Wystrój tego dwukondygnacyjnego domu miał być stonowany, w myśl wyznawanej przez architekt zasady, iż „wnętrze ma być tłem dla domowników”. Wizja inwestora zakładała jasne, przestronne wnętrza z wygodną strefą dzienną. Inspiracją stał się styl skandynawski. 


Architekt Agnieszka Noworzyń, właścicielka biura projektowego i-2, wykorzystała każdą wolną przestrzeń blisko 200-metrowego domu. Dzięki temu powstało wiele pomysłowych schowków, takich jak schowek na buty w przedpokoju. W przedłużeniu szafek kuchennych ukryto szuflady na drobiazgi, tak aby zachowana została spójność wnętrza, a jednocześnie nie powstała kolejna półka, która mogłaby zaburzyć kompozycję. Ciekawie wykorzystano również przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym, a górną szafką w narożniku wysokiej zabudowy kuchennej. Jest to idealne miejsce do schowania np. pojemnika z lekami, cukierniczki czy innych elementów zwykle wprowadzających chaos na blacie kuchennym.

„Drewniana ścianka” powstała przede wszystkim jako zawężenie strefy kuchni, a tym samym wydzielenie jadalni. Zamysłem było stworzenie przegrody tylko pozornej, tak aby nie zaciemniać wnętrza.

Znalezienie perfekcyjnego połączenia układu kolorystycznego i funkcjonalnego sofy wymagało miesiąca poszukiwań właściwego mebla. Dzięki zastosowaniu mocnego akcentu w postaci kolorowego narożnika, salon  nie jest nudny i nabiera niepowtarzalnego klimatu. Kolorystykę sofy dopełniają plakaty pana Ryszarda Kaji z serii „Polska”, które przedstawiają miejsca ważne dla domowników.

Na tej samej zasadzie zaaranżowano jedną z łazienek. Właścicielom zależało, by znalazła się w niej kolorowa mozaika w postaci wzorzystych płytek ceramicznych. Ścienna mozaika jest elementem dopełniającym stonowane wnętrze.

Zobacz mieszkanie w skandynawskim stylu

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!