REKLAMA

Przypominamy o konkursie Tekstyliada

ps | 13 sie 2015 11:00 0
Dla zdobywcy I miejsca przewidziano 5000 zł oraz deskę kreślarską. Jego autorski wzór trafi do oferty marki LECH modern fabrics. Fot. Materiały prasowe

Myśl o niepowtarzalnych, autorskich wzorach nadruków już dziś elektryzuje rynek tkanin meblowych. Najlepsze projekty będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji targów SoFab.

Wiele tradycyjnych wzorów i kształtów. Nowe i niespodziewane formy oraz ciekawe zestawienia kolorystyczne. Tak pokrótce można scharakteryzować prace nadesłane dotychczas na TEKSTYLIADĘ – konkurs dla studentów kierunków związanych z projektowaniem i młodych twórców.

Trend, design, styl… To terminy używane dziś niezwykle często na łamach blogów, magazynów i profili w mediach społecznościowych. Artysta malujący płótno, projektant mody tworzący sukienkę czy twórca mebli, czerpią inspiracje z różnych zakątków świata i rozmaitych kultur. Jedno jest pewne, trendy dominują każdą z dziedzin naszego życia. Nic więc dziwnego, że rosną w siłę młodzi projektanci biżuterii, ubrań, mebli i… tkanin. 

Zgłoszenia projektów można przesyłać do 1 września 2015 roku.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali na tegorocznej edycji targów SoFab, które odbywają się w dniach 6-9 października 2015 roku. A ich autorskie prace będzie można zobaczyć na stoisku firmy LECH w trakcie trwania targów.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Dla zdobywcy I miejsca przewidziano 5000 zł oraz deskę kreślarską. Jego autorski wzór trafi do oferty marki LECH modern fabrics. Organizator przewiduje także możliwość odbycia stażu pod okiem specjalistów z firmy LECH.

Zdobywca II miejsca otrzyma 3000 zł, a trzeciego - 2000 zł.

  • Edyta Świątek, dyrektor handlowy marki LECH modern fabrics i członek jury

    Duże zainteresowanie tkaninami z indywidualnym nadrukiem skłoniło nas do ogłoszenia konkursu dla studentów na ciekawy wzór. Tekstyliada dedykowana jest młodym twórcom, którzy z roku na rok stają się coraz silniejszymi graczami na rynku designu. Najlepszym tego dowodem są projekty, które dotychczas zostały zgłoszone w konkursie. Przykuwają uwagę, intrygują i inspirują. Gorąco zachęcamy studentów, którzy mają oryginalne podejście do tkanin, do stworzenia unikalnych wzorów i przesłania do nas swoich prac. Tym bardziej, że zwycięski wzór trafi do oferty naszej marki, a jego autor będzie mógł odbyć staż w firmie LECH. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!