REKLAMA

Przystanek Architektura – Łódzka Okręgowa Izba Architektów

ps | 21 wrz 2015 15:41 0

Otwarto nową siedzibę Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów. Uroczystość odbyła się 18 września. Ekspozycję z produktami można było obejrzeć w zabytkowej pętli tramwajowej przy ul. Północnej w Łodzi, zwanej „Przystankiem Architektury”.

Izba prowadzi rewitalizację modernistycznej pętli tramwajowej w parku Staromiejskim, będącej jedną z najbardziej znanych łódzkich krańcówek. Pętla była ważnym węzłem komunikacyjnym w mieście – na Północnej tramwaje podmiejskie kończyły i rozpoczynały swoje trasy. Obecnie, wpisana do rejestru zabytków, krańcówka została zaadaptowana na siedzibę Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów. Do jej otwarcia włączyła się m.in. firma Deante, jedna z marek, które objęły opieką budynek „Przystanku Architektura”. 

  • Anna Kowalska, Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu w firmie Deante

    Współpraca z Łódzką Okręgową Izbą Architektów to naturalna konsekwencja naszej działalności. Jesteśmy łódzką firmą, powstałą w 100% dzięki polskiemu kapitałowi, dlatego zależy nam na wspieraniu lokalnych inicjatyw, a szczególnie tych, które mają na celu poprawienie estetyki miasta. Cieszymy się, że zabytkowy budynek odzyskał blask, zyskując tym samym nową funkcję.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!