REKLAMA

Rainer Mahlamaki w Poznaniu

Mariusz Golak | 13 sty 2014 09:53 0
Rainer Mahlamaki 111.jpg

Profesor Rainer Mahlamaki, twórca projektu Muzeum Historii Żydów Polskich, światowej sławy architekt, przyjedzie do Polski na zaproszenie Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. W marcu 2014 roku wygłosi specjalny wykład podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury "Budma 2014".

Profesor Rainer Mahlamaki jest znanym na całym świecie fińskim architektem. Wielokrotnie był nagradzany - łącznie zgromadził ok. 40 wyróżnień krajowych i międzynarodowych. Do najważniejszych należą: Architectural Arts Young Finland z 1997 roku, a także nagroda Ministra Edukacji Finlandii, którą otrzymał wraz z Ilmarim Landelmą w roku 2008. W Polsce znany jest przede wszystkim dzięki zrealizowanemu projektowi Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

W marcu 2014 roku profesor Mahlamaki weźmie udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury "Budma". Przyjedzie na zaproszenie Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP). Drugiego dnia targów, które potrwają od 11 do 14 marca 2014 roku, wygłosi w Sali Ziemi wykład dla architektów oraz studentów architektury "What internationality means in architecture". Prelekcja odbędzie się w ramach projektu współorganizowanego przez IARP - Strada di Architettura, kierowanego do projektantów, na który składają sięspecjalna ścieżka zwiedzania, ciekawe wydarzenia i wykłady.

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Fot. Muzeum Historii Żydów Polskich
Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Ponieważ Profesor Rainer Mahlamaki to architekt wszechstronnie uzdolniony, z jednakową pasją projektuje zarówno muzea, szkoły, jak i biurowce oraz budynki mieszkalne. Jesteśmy przekonani, że jego wykład zainspiruje wielu, nie tylko młodych architektów do ciekawych i przede wszystkim odważnych projektów architektonicznych –  uważa Izabela Klimaszewska, członek Krajowej Rady Izby Architektów RP.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!