REKLAMA

Raport: Jakie domy budują sobie Polacy

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 23 lis 2016 12:38 0
Projekt domu Kendra XS. Źródło: Extradom.

Polacy nie decydują się na ekstrawaganckie rozwiązania architektoniczne, a wybór pada najczęściej na średniej wielkości inwestycje do 150 metrów kwadratowych.

Dom musi być funkcjonalny, wygodny, ale też niedrogi w utrzymaniu. Najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych są tradycyjne i ponadczasowe. Firma Extradom opracowała raport*, który ukazuje, jakie domy najchętniej budują Polacy. Analiza obejmuje blisko 7 tysięcy projektów zakupionych od początku 2016 roku.

Cztery pokoje najpopularniejsze

Zebrane przez Extradom dane pokazują, że Polacy najczęściej budują dom z czterema pokojami (42%). Niewiele mniej kupujących zdecydowało się na trzy pokoje (39%). Na kolejnym miejscu najpopularniejszych pod względem liczby pokoi domów znalazły się nieruchomości z pięcioma pokojami (10%). Domy małe, dwupokojowe, są wybierane sporadycznie (6%), a wille to wybór najrzadszy. Nikt z blisko 7 tysięcy badanych nie zakupił projektu z siedmioma, ośmioma czy jeszcze większą liczbą pokoi.

62% Polaków wybiera dom do 150 m kw.

Spośród analizowanej grupy, aż 62% kupujących projekt domu zdecydowało się na powierzchnię sięgającą 100-150 mkw. Wedle preferencji, nieruchomość uwzględniała potrzeby wszystkich domowników, przewidując zaaranżowanie przestrzeni dla każdego członka rodziny. Parter to najczęściej kuchnia połączona z salonem, łazienka, pokój, który może być przeznaczony na sypialnię lub gabinet oraz korytarz, wiatrołap, kotłownia i schody prowadzące na poddasze lub piętro budynku.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!