REKLAMA

Rehau i młodzi architekci na OSSA 2014

Źródło: Rehau | 18 lis 2014 13:42 0

Pod koniec października, w Katowicach spotkała sie setka najlepszych architektów z Polski, aby wziąć udział w jednych z największych warsztatów architetkonicznych w Polsce - OSSA 2014. Jednym z partnerów tego wydarzenia była firma Rehau, która od dawna wspiera młodych adeptów architektury, wyróżniających się kreatywnością.

Od samego początku założeniem organizatorów było zorganizować najlepszą OSSĘ ze wszystkich dotychczasowych. Ambitne zadanie, ale relacje uczestników i tutorów potwierdzają, że zostało wykonane w 100%.

Dobrym duchem warsztatów okazał się być Bertrand Schippan z holenderskiego biura MVRDV, uważanego za jedno z najlepszych na świecie. Jako tutor, uczył studentów nie tylko jak powinno się wykonać projekt, ale też, w jaki sposób później go sprzedać. Rezultatem pracy jego grupy była książka o przywróceniu mieście rzeki Rawy. 

Podczas OSSY byliśmy też świadkami historycznego wydarzenia, ponieważ pierwszy od wielu lat wspólny wykład wygłosili Henryk Buszko, Aleksander Franta oraz Jerzy Gottfried. Mimo sędziwego wieku architekci byli w doskonałym humorze i szybko znaleźli wspólny język ze studentami.

Legendom katowickiego modernizmu towarzyszył warszawski architekt Tadeusz Barucki, który właśnie kończy poświęconą im książkę.

Wariacje na temat polimeru

Strzałem w dziesiątkę okazały się też mini warsztaty zorganizowane przez partnerów wydarzenia m.in. firmę Rehau, która jest wiodącym na rynkach światowych dostawcą produktów i gotowych rozwiązań systemowych dla branży budowlanej, motoryzacyjnej, meblarskiej i przemysłowej. Rehau to przede wszystkim innowacyjność.

Studenci mieli godzinę na stworzenie przestrzennych liter z polimeru, a przedstawiciele firmy zaaranżowali wszystko w fantastyczny sposób – mówi Wojciech Fudala, jeden z organizatorów z Politechniki Śląskiej. Do dyspozycji uczestników konkursu oddano szereg materiałów dostarczonych przez firmę Rehau m.in. obrzeża meblowe, wysokopołyskowe i kontrastujące z linii Inspirations, a także deska Relazzo oraz żaluzje meblowe.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!